۲۱ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۰۴
کد خبر: 82969046
۰ نفر
عمل جراحی مشایخی با موفقیت انجام شد

تهران - ایرنا - فرزند جمشید مشایخی از موفقیت آمیز بودن دو عمل جراحی كه شب گذشته روی پدرش انجام شده، خبر داد.

نادر مشایخی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا، درباره حال عمومی استاد مشایخی، اظهار داشت: روز گذشته به دلیل انسداد روده و سنگ صفرا پدر به اتاق عمل برای جراحی منتقل شد و خوشبختانه هر دو عمل صفرا و روده با موفقیت انجام شد.
وی افزود: البته به دلیل دردی كه از ناحیه عمل وجود دارد عموما به پدر مسكن تزریق می شود و كمتر به هوش هستند اما دكترها از عمل جراحی یاد شده ابراز رضایت داشتند.
این رهبر اركستر درباره احتمال مشكلات كلیوی استاد مشایخی نیز، توضیح داد: مشكل ناراحتی كلیه كه چند وقت پیش پدر بابت آن بستری شد، بهبود یافته است اما ضعف جسمانی و غذا نخوردن باعث انسداد روده شده كه با تشخیص پزشكان باید به سرعت جراحی می شد.
فرزند جمشید مشایخی درباره زمان مرخص شدن پدر از بیمارستان نیز، گفت: هنوز دكترها به طور قطع نگفته اند كه چه زمانی مرخص خواهد شد اما حداقل 5 روز باید در بیمارستان بستری باشد.
به گزارش ایرنا، استاد مشایخی از چهره‌های ماندگار عرصه بازیگری است كه از سال 1336 با نمایش «وظیفه پزشك» بازیگری‌ را آغاز كرد و در سال 1344 با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد.
«گاو»، «سوته‌دلان»، «خانه عنكبوت»، «كمال‌الملك»، «گل‌های داودی »، «آوار»، «پدربزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، «خانه روی آب»، «یك بوس كوچولو»، «جرم»، «سیزده 59» از جمله فیلم های سینمایی است كه مشایخی در آن ایفای نقش كرده است.
وی در دوران بازیگری خود در سریال های تلویزیونی چون «هزاردستان»، «داستان‌های مولوی»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی(ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» بازی كرده است.
فراهنگ**9246**1569