مهمترین ماموریت ما حفظ جان شهروندان است

تهران - ایرنا - سخنگوی دولت با اشاره به حادثه دلخراش برخورد تانكر با اتوبوس مسافری و كشته شدن شماری از هموطنان در سنندج، گفت: مهمترین ماموریت ما حفظ جان شهروندان است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «محمد باقر نوبخت» سخنگوی دولت گفت: حادثه دلخراش برخورد تانكر با اتوبوس مسافری كه منجر به درگذشت دردناك تعدادی از هموطنان عزیز در سنندج شد، بار دیگر لزوم اجرای دقیق استانداردهای ایمنی پیشگیرانه را پررنگ تر كرد.
وی افزود: مسئولان دولتی و تشكل‌های مردم ‌نهاد در این زمینه به‌ صورت جدی فعال شوند، حفظ جان شهروندان مهمترین ماموریت است.
به گزارش ایرنا، بامداد روز چهارشنبه بر اثر برخورد و واژگونی یك دستگاه تانكر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری در مسیر شمال - جنوب بلوار دكتر حسینی سنندج 11 تن كشته و 7 نفر زخمی شدند. برای همدردی با خانواده حادثه دیدگان، سه روز عزای عمومی در این استان اعلام شد.
«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران هم روز چهارشنبه در پیامی ضمن ابراز همدردی و تاسف به واسطه جان باختن و زخمی شدن شماری از هموطنان، به استاندار و مسئولان استان كردستان دستور داد تا علت وقوع این سانحه را بررسی و نسبت به تسكین آلام خانواده‌های داغدیده و نیز ارایه گزارش اقدام كنند.
سیام**3202 **1569