نبرد اقتصادی كنونی كمتر از دفاع مقدس نیست

كرمان - ایرنا - امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه نبرد اقتصادی كنونی كمتر از دفاع مقدس نیست، گفت: امروز نیز در جبهه های جنگ اقتصادی، باید ایثارگرانه برای رفع مشكلات مردم دست از پا نشناخت و شب و روز نداشت.

به گزارش ایرنا، آیت الله كاظم صدیقی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان كرمان افزود: امروز و در برهه جنگ اقتصادی، اداری كار كردن، دیوان سالاری و داشتن وقت اداری منطبق با شرایط كنونی نیست، بلكه در تمامی ساعات شبانه روز باید برای خدمت به خلق پای كار باشیم.
دبیركل بنیاد بین المللی غدیر اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس مردم و همه مسئولان به میدان آمدند و شب و روز نمی شناختند و در جبهه با نام و یاد خدا و اشك و آه به معنویت رسیدند و در جبهه نظامی نیز مشمول رحمت الهی قرار گرفتند.
امام جمعه موقت تهران در ادامه با بیان اینكه ائمه اطهار (ع) نخستین گامی كه در ایجاد انقلاب و تحول جهانی برداشتند، دعوت به ایمان بود، گفت: نخستین كسی كه دست در دست با كفایت پیامبر اكرم (ص) گذاشت، مولای متقیان حضرت علی (ع) بود.
آیت الله صدیقی با اشاره به اینكه از اساسی ترین و سرنوشت سازترین مسایل بشریت داشتن حاكم صالح و حكومت كارآمد است، گفت: غدیر واقعه محدود یك منطقه نیست؛ جریانی است كه نشان می دهد حكومت با خواست مردم باید در دست یك نفر قرار گیرد.
وی از امام علی (ع) به عنوان حقیقت ایثار و كانون اخلاص یاد كرد و افزود: آموزه های سیره امام علی (ع) به تمامی مسئولان هشدار می دهد كه مسئولیت به معنای خدمت و عشق به مردم و در حقیقت گذشتن از راحتی ها و رفاه برای تامین نیازهای جامعه است.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: كسی كه از حاكمیت اصیل اسلامی سرپیچی كرده و كارشكنی كند، مشمول نفرین پیامبر (ص) خواهد شد.
دبیركل بنیاد بین المللی غدیر با اشاره به اینكه حكومت پناه مردم است و نه گرگ مردم، حكمت كلید فتوحات و نه قفل كار مردم است گفت: اینها در وجود و حكومت علی (ع) قابل ارایه است.
وی با تاكید براینكه ایمان بدون ولایت ایمان نیست، افزود: شعار دادن و عمل نكردن و وعده دادن و پای كار نبودن موجب می شود كه بهترین های ما مایوس شوند.
آیت الله صدیقی با بیان این مطلب كه مردم كشور ما از حكومت طاغوت مایوس بودند و شهید دادند تا سنگر شهیدان حفظ شده و پرچم آنها بر زمین نیفتد، تصریح كرد: محیط اداری برای مدیران و كاركنان جبهه و سنگر است و باید با اعتقاد به خدا و با تمام وجود ظرفیت های خود را به كار گرفت.
وی گفت: امروز روز خط كشی بین من و تو نیست چون دشمن همه ما را هدف قرار گرفته است و باید با اتحاد به پیش رویم زیرا معتقدیم همان گونه كه در گذشته معجزاتی از جمله ماجرای طبس رخ داده، معجزاتی دیگر نیز در راه است و جامعه را برای حضور حضرت حجت آماده كنیم.
دبیركل بنیاد بین المللی غدیر، بر عمل جهادی و جبهه ای نیز تاكید كرد و ادامه داد: سرعت نیز از الزامات اجرای كارها است و این امر در قرآن كریم نیز مورد تاكید قرار گرفته بنابراین سبقت گرفتن در كارهای خیر نیز باید مد نظر باشد.
وی اظهار داشت: كشور ما از همه خطرها با درس گرفتن از سیره امام علی (ع) و سایر ائمه عبور كرده است و یكی از این خطرهای بزرگ جنگ هشت ساله بود.
آیت الله صدیقی از رهبر معظم انقلاب به عنوان فردی شجاع، با افق دید بلند، ظرفیت بالا، اهل مدارا، زاهد و پركار نام برد و ادامه داد: هر جا كم آورده ایم به دلیل زاویه گرفتن از علی (ع) و فرزندان ایشان بوده و در این اوضاع نگران كننده كه دشمن می خواهد با جنگ اقتصادی به كشور ضربه بزند، باید با صبر و توكل و زیر پرچم ولایت امام علی (ع) در مسیر خدمت به مردم گام برداشت.
7440/ 5054