۲۱ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۵۸
کد خبر: 82968590
۰ نفر
پیكر شهید دفاع مقدس در زاهدان تشییع شد

زاهدان - ایرنا - پیكر شهید سرافراز «حسن قوچ اسماعیلی» از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس روز پنجشنبه با حضور گسترده گروه های مردمی و مسوولان سیستان و بلوچستان در زاهدان تشییع شد.

به گزارش ایرنا، پیكر این شهید با حضور شماری از مسئولان استان سیستان و بلوچستان و اقشار مختلف مردم شیعه و سنی از میدان امام حسین (ع) تا گلزار شهدای زاهدان تشییع و خاكسپاری شد.
نماینده كمیته جست و جوی مفقودین ستاد كل نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این شهید بزرگوار با حدود 30 سال سن، سال 63 در عملیات بدر به شهادت رسیده است.
سرهنگ پاسدار حمزه دهقان ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس شهدا برای حفظ ارزش ها و آرمان های مقدس امام (ره) و انقلاب جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و خالصانه و شجاعانه در برابر دشمنان ایستادند.
به گزارش ایرنا، مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان چون جان شیرین از دستاوردهای نظام و خاك میهن اسلامی دفاع كرده و همچنان دفتر شهادت را گشوده نگه داشته و همواره مردانه در مقابل دشمنان ایستاده اند.
از دو هزار و 55 شهید سیستان و بلوچستان 934 شهید دوران دفاع مقدس، 206 شهید توسط ضد انقلاب، 749 شهید توسط اشرار، 9 شهید مدافع حرم و 157 نفر در حوادث متفرقه به شهادت رسیده اند.
7316**3213**6081