۲۱ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۳
کد خبر: 82968552
۰ نفر
تكمیل ورزشگاه نساجی قائمشهر در هاله ابهام

ساری - ایرنا - در حالی 2 هفته به آغاز لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران باقی است، تكمیل ورزشگاه خانگی تیم تازه وارد نساجی قائمشهر به این رقابت ها در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش ایرنا، اگرچه ساخت این پروژه با شتاب قابل ملاحظه ای از سوی پیمانكار و با نظارت دستگاه ورزش و معاونت عمرانی استانداری مازندران با حدود 60 درصد پیشرفت فیزیكی ادامه دارد، ولی هیچ تضمینی برای تكمیل شدنش و رسیدن به رقابت های لیگ برتر وجود ندارد.
اگرچه تمام مسوولان مجری و ناظر پروژه و حتی مسوولان سازمان لیگ و نمایندگان كنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران از پیشرفت فیزیكی مرمت و بهسازی ورزشگاه شهید وطنی ابراز رضایت كردند، ولی هیچ یك از آنها نتوانستند زمان دقیقی را برای پایان بازسازی ورزشگاه اعلام كنند و این سكوت نه تنها باشگاه كه هواداران هزار نفری نساجی را نیز سردرگم كرده است.
بررسی میدانی خبرنگاران ایرنا از اجرای بازسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر نشان می دهد كه تاكنون سوله جایگاه تماشاگران نصب و پنل زیرین برای بتن ریزی ( صندلی بتنی نشستن ) آماده است.
همچنین پی (فونداسیون) رختكن بازیكنان و سرویس بهداشتی ورزشگاه به همراه مكان نصب دكل روشنایی و تلویزیون بزرگ (اسكوربورد) مشخص شده كه به جزرختكن و سرویس بهداشتی به نظر می رسد سایر تجهیزات در زمان مقرر تحویل شود.
با تكمیل مرمت و بهسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر ظرفیت استادیوم خانگی نساجی برای رقابت های لیگ برتر به 15 هزار نفر می رسد كه نسبت به جایگاه قبلی ظرفیت آن 2.5 برابر افزایش می یابد.

** اما و اگر پایان پروژه
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر گفت كه عملیات اجرایی پروژه ورزشگاه شهید وطنی با شتاب در حال اجراست و این كار مورد تایید نمایندگان كنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران نیز قرار گرفته است.
فرشید قدیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای مرمت و بهسازی این ورزشگاه حدود 11 میلیارد ریال اعتبار اولیه مصوب شد كه تكمیل آن حدود 80 میلیاردریال هزینه دارد.
وی اضافه كرد: تلاش مسوولان اجرایی و پیمانكار تكمیل ورزشگاه در زمان مقرر و رساندن آن به نخستین دیدار تیم نساجی قائمشهر با ذوب آهن اصفهان است.

** احتمال برگزاری دیدار نساجی در ساری
رئیس هیات فوتبال مازندران نیز تكمیل شدن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر را برای نخستین دیدار این تیم برابر ذوب آهن مورد تردید قرار دارد.
غلامرضا بهروان گفت كه باشگاه نساجی ورزشگاه ساری را به عنوان استادیوم جایگزین به هیات فوتبال معرفی كرد كه در صورت آماده نشدن استادیوم شهید وطنی دیدار آغازین این تیم برابر ذوب آهن در ساری انجام خواهد شد.

** سازمان لیگ در انتظار معرفی ورزشگاه نساجی
رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران گفت كه تاكنون چند باشگاه لیگ برتری از جمله نساجی قائمشهر ورزشگاه برگزاری دیدارهای خانگی خود را به سازمان لیگ اعلام نكرده اند.
سعید فتاحی افزود: این باشگاه ها باید حداكثر تا پایان تیرماه ورزشگاه خود را برای دیدار خانگی اعلام كنند و در صورت تكمیل شهید وطنی قائمشهر دیدار نساجی در این استادیوم انجام خواهد شد.
نساجی قائمشهر پس از ربع قرن حضور در رقابت های فوتبالی در فصل گذشته با گل شماری از همشهری خود خونه به خونه پیش افتاد و به عنوان دومین تیم پس از نفت مسجد سلیمان، لیگ برتری شد.
رقابت های هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران 4 مردادماه آغاز می شود و نساجی قائمشهر در هفته نخست میزبان ذوب آهن است و در هفته دوم در تبریز به مصاف تراكتور می رود و سومین هفته این رقابت ها میزبان آبی پوشان پایتخت می شود.
6982/1899