۲۱ تیر ۱۳۹۷،‏ ۹:۰۳
کد خبر: 82968452
۰ نفر
تروریست ها در شهر درعا تسلیم شدند

دمشق - ایرنا - تروریست های محاصره شده در محله های شهر درعا در جنوب سوریه به توافق با دولت این كشور تن دادند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) چهارشنبه شب اعلام كرد كه براساس اطلاعات اولیه، تروریست های حاضر در مناطق البلد، طریق السد، المخیم، سجنه، المنشیه و الصوامع با دمشق به توافق رسیدند.
براساس توافق، تروریست هایی كه مایل هستند در شهر بمانند وضعیت خود را روشن و عادی می كنند و مخالفان مصالحه نیز از این مناطق خارج می شوند.
تروریست ها همچنین جنگ افزارهای سنگین و نیمه سنگین خود را تحویل ارتش سوریه می دهند.
نظامیان سوری سه هفته پیش عملیاتی را از سه محور البستان، پدافند هوایی (حران) و صما الهنیدات علیه تروریست ها در شرق استان درعا آغاز كردند.
پس از آزادسازی مناطق اشغالی غوطه شرقی و غوطه غربی در استان دمشق، اكنون همه نگاه ها متوجه استان جنوبی درعا شده كه در مجاورت مرز اردن و بلندی های اشغالی جولان قرار دارد.
بر اساس برخی آمارها بیش از 360 هزار تروریست از 101 كشور جهان در قالب بیش از 100 گروه تروریستی در بحران سازی در سوریه حضور داشته اند، ولی در دستیابی به اهداف خود شكست خوردند و جز ویرانی و كشتار مردم بی دفاع، دستاوردی نداشتند.
گروه های تروریستی كه از كشورهای مختلفی از جمله عربستان، امارات و آمریكا تامین مالی و نظامی می شوند به دلیل اهداف مختلف كشورهای حامی خود در بیشتر مواقع با یكدیگر درگیر می شوند و همچنین غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.
خاورم**8005**1516

سرخط اخبار جهان