ظرفیت های فرهنگی در غنی سازی اوقات فراغت استفاده نمی شود

تهران - ایرنا - نماینده مردم ملایر و عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: ظرفیت‌ها و استعدادهای حوزه فرهنگ و هنر برای غنی كردن اوقات فراغت كودكان، نوجوانان و جوانان در جامعه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

احد آزادی خواه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: در كشور زیرساخت های خوبی در حوزه فرهنگ و هنر داریم. امروز بسیاری از سازمان ها، وزارتخانه ها یا دستگاه ها و نهادهای انقلابی ما اردوگاه های مناسبی دارند كه می تواند در ایام تابستان در اختیار نوجوانان و جوانان قرار گیرد.
وی با معرفی استخرها، زمین های بازی و باشگاه های ورزشی دولتی به عنوان سرمایه كشور، افزود: این امكانات باید مخصوصا در فصل تابستان كه فصل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها است به عنوان یك شبكه در اختیار نوجوانان، جوانان، دانش آموزان و دانشجویان قرار گیرد تا بتوانند در اوقات فراغت از این امكانات استفاده كنند.
آزادی خواه افزود: آزمایشگاه های مراكز علمی و آموزشی هم كه در تابستان مورد استفاده خاصی قرار نمی گیرد می تواند بخشی از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را سر و سامان بدهد.

** استفاده از یك میلیون معلم در اوقات فراغت
سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیك به یك میلیون معلم داریم كه در فصل تابستان سر كلاس نمی روند. آنان در واقع ثروت ها و سرمایه های معنوی ما هستند، معلمان و فرهنگیان كه توانایی اداره كلاس را دارند و به اندیشه علم روز مسلح هستند می توانند به شكل دیگری در تابستان نیز فعالیت كنند.
آزادی خواه با اشاره به این كه برخی معلمان در فصل تابستان به حرفه‌های دیگری مشغول می‌شوند، گفت: می‌ توانیم از وجود آنها برای غنی سازی اوقات فراغت فرزندان مان استفاده كنیم.

** غنی سازی اوقات فراغت در گرو استفاده از امكانات كشور
وی ادامه داد: به طور مثال برپایی اردوهای علمی در تابستان سبب می شود دانش آموزان در كنار معلمان سال‌های قبل خود اوقات لذت بخشی را بگذرانند و معلمان و دانش آموزان در فضایی صمیمی‌تری با هم ارتباط داشته باشند.
فراهنگ**1540** 9053