جشنواره اي كه با هدف توجه به بازي هاي محلي برگزار مي شود

تهران - ايرنا - رييس سازمان تربيت بدني بسيج مستضعفين، گفت: مقام معظم رهبري تاكيد فراواني بر ورزش همگاني و توجه به بازي هاي بومي محلي داشتند و بر همين اساس جشنواره فرهنگي ورزشي بسيج با هدف احياء اين بازي ها در پايگاه ها و حوزه هاي بسيج سراسر كشور برگزار مي شود.

«مهدي ميرجليلي» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: حفظ ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي از رسالت هاي بسيج است كه يكي از اين دستاوردها، نيروي انساني جوان و نوجوان به عنوان سرمايه هاي انقلاب است كه در همين راستا جشنواره فرهنگي - ورزشي بسيج با هدف توجه به ارتقا سطح سلامت مردم، ايجاد شور و نشاط بين نسل جوان، مبارزه با فقر حركتي و همچنين مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن برگزار خواهد شد.
ميرجليلي بيان داشت: با توجه به اينكه ورزش امروز گران شده و در دسترس همگان نيست، در اين جشنواره با مهيا كردن امكانات انجام بازي هاي بومي محلي در محلات، فضاي ورزشي ايجاد خواهد شد.
وي ادامه داد: بازي هاي طراحي شده براي گروه هاي سني مختلف با محوريت مسجد از برنامه ها فصل تابستان و اوقات فراغت است.
رييس تربيت بدني بسيج تصريح كرد: در فرايندي كه براي برگزاري جشنواره فرهنگي ورزشي بازي هاي بومي محلي بسيج تعريف شده، با توجه به اينكه در هر محله يك پايگاه بسيج وجود دارد، مسوولان پايگاه، رشته ها و يا ورزش هايي را برگزار مي كنند و برهمين اساس اين رقابت ها در مرداد ماه با حضور تيم ها و نفرات برتر در سطح نواحي و شهرستان و در مهر ماه و در هفته تربيت بدني در سطح استاني برگزار مي شود.
وي ادامه داد: در ايام دهه فجر و در جشن 40 سالگي انقلاب اسلامي، اين رقابت ها به صورت كشوري در شش منطقه و در استان هاي فارس، لرستان، قم، زنجان، كرمان و سمنان برگزار مي شود و مرحله نهايي رقابت ها اسفند امسال در تهران برگزار خواهد شد.
ميرجليلي گفت: جشنواره فرهنگي ورزشي بازي هاي بومي محلي بسيج از چهارشنبه هفته گذشته در پايگاه ها و حوزه هاي بسيج سراسر كشور آغاز شد. براي برگزاري اين جشنواره فدراسيون هاي ورزش روستايي و بازي هاي بومي محلي و ورزش هاي همگاني نيز همكاري خوبي را داشتند.
وي يادآور شد: در اين جشنواره پنج رشته فوتسال، پينگ پنگ، هفت سنگ، طناب كشي و رزمي در نظر گرفته شده اما استان هاي كشور مي توانند با توجه به علاقمندي و اقبالي كه در ساير رشته ها وجود دارد، رشته هاي ديگري را نيز برگزار كنند.
ورزشي**1067**1368