۲۰ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۱
کد خبر: 82967974
۰ نفر
190 میلیارد ریال كالای قاچاق كشف شد

شهركرد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از كشف و ضبط 190 میلیارد ریال كالای قاچاق طی سه ماه نخست امسال در كشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، سیدمحمود نوابی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از صنعتگران برتر چهارمحال و بختیاری، میزان كشفیات كالاهای قاچاق در سال گذشته را 590 میلیارد ریال اعلام كرد.
وی ادامه داد: برای تحقق شعار امسال در راستای حمایت از كالای ایرانی باید قاچاق كالا همتراز قاچاق موادمخدر در صدر توجهات قرار گیرد.
نوابی ادامه داد: تولیدكنندگان نیز باید كالایی با كیفیت در اختیار مصرف كنندگان قرار دهند تا تحقق این هدف میسر شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اثرات سوء تحریم ها در وضعیت صنایع تاكید كرد: احساس تحریم باید در سایر قوا نیز ایجاد شود تا همه بصورت یكپارچه وارد عمل شوند.
نوابی تصریح كرد: حال كه امكان حمایت های مالی از تولیدكنندگان دشوار به نظر می رسد، باید با تكریم و ترفیع جایگاه اجتماعی این قشر از مانع تراشی برای امر تولید در جامعه كاست.
وی تشكیل 10 هزار میلیارد ریال پرونده تخلف از سه هزار و 600 بازرسی وزارت صنعت و معدن و تجارت در سال گذشته را برای ایران ناشایست خواند و افزود: دیدگاه سودجویانه و سوء استفاده از مصرف كنندگان باید در كشور ریشه كن شود و این تغییر را باید از خودمان آغاز كنیم.
نوابی در ادامه از عملكرد صدا و سیما در پخش تبلیغات اغوا كننده و اغراق آمیز انتقاد و بیان كرد: صدا و سیما باید به جای این گونه تبلیغات به معرفی كارآفرینان و تولیدكنندگان برتر اهتمام ورزد.
به گزارش ایرنا، در این آیین از حدود 25 واحد تولیدی برتر، پنج واحد معدنی، چهار طرح صنعتی نمونه و 2 مسئول كنترل كیفی برتر این استان تجلیل شد.
8125/2097/6021