ظرفیت فناوری اطلاعات راه میانبر غلبه بر مشكلات است

گرگان – ایرنا – معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بهره مندی از ظرفیت شركت های حوزه فناوری اطلاعات و استفاده از توان علمی و نیروی انسانی این بخش راه میانبری برای غلبه بر مشكلاتی همچون اشتغال، آب و كمك به رشد اقتصادی كشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا رسول سراییان شامگاه سه شنبه در آئین گشایش هشتمین نمایشگاه تخصصی الكامپ 97 گلستان درگرگان با اشاره به چشم انداز پیش بینی شده برای دولت الكترونیك و شبكه ملی دیجیتال اظهار داشت: یكی از اهداف پیش بینی شده در این طرح ها ایجاد و ارتقای شفافیت در ارتباط و تعامل بین دولت و مردم است، دولت الكترونیك مسیر ارائه خدمات مطلوب به مردم را ترسیم و با حداقل هزینه بالاترین خدمت را ارائه می كند.
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات كشور افزود: دولت الكترونیك سبب می‌شود مردم خدمات‌ را بدون دخالت انسان در طول هفته و روز دریافت كنند، بدون آنكه نیاز به مراجعه حضوری باشد.
به گفته وی؛ فناوری اطلاعات می‌تواند كشور ما را در كمترین زمان به نتیجه مطلوب در حوزه اقتصاد و اشتغال برساند، در 20 سال گذشته سهم اقتصاد در حوزه صنعت و كشاورزی روز به روز در حال كاهش بوده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: در سال 2017 بیان شد كه 66 درصد اقتصاد دنیا در بخش خدمات بوده و این میزان در كشور ما 55 درصد اعلام شده كه كمتر از متوسط جهانی است.
وی با بیان اینكه در حوزه فناوری ارتباطات باید امكان اتصال و شبكه‌ای شدن مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم خلق ثروت كنیم، تاكید كرد: حوزه آی تی می تواند به عنوان یك پیشران در مقابله با چاش ها و مشكلات در كشور وارد عمل شود.
معاون وزیر ارتباطات به جایگاه استان گلستان در حوزه فناوری اطلاعات اشاره كرد و افزود: گلستان به واسطه ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی همانند نیروی انسانی مستعد و دانشگاه های پویا در حوزه توسعه كسب و كارهای نوپا و اپلیكیشنی در جایگاه خوبی نسبت به دیگر نقاط كشور قرار دارد.
وی اضافه كرد: پتانسیل رشد شركت‌های نوپا در گلستان وجود دارد و می‌تواتد محور توسعه خدمات در این استان باشد و امیدوارم اعتماد بخش خصوصی و حضور آن در نمایشگاه الكامپ منجر به حمایت بخش دولتی در مسیر توسعه این شركت‌ها شود.
سراییان همچنین گفت: در سازمان فناوری اطلاعات سامانه‌ای طراحی شده وهر فرد با یك بار ورود در آن یك پرونده الكترونیكی خواهد داشت.
به گزارش ایرنا هشتمین نمایشگاه الكامپ 97 گلستان و دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و فناوری اطلاعات، مخابرات وبورس شامگاه سه شنبه در محل نمایشگاه های بین المللی استان و با حضور مسئولان كشوری واستانی در گرگان آغاز بكار كرد، این نمایشگاه چهار روزه است.
7333/1648