۱۹ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۵۰
کد خبر: 82967056
۰ نفر
مسابقات ریاضی دانشجویی ایران در بهشهر برگزار شد

ساری - ایرنا - چهل و دومین دوره از مسابقات ریاضی دانشجویی ایران روز سه شنبه با حضور 170 شركت كننده از دانشگاه های معتبر كشور در دانشگاه علم و فناوری مازندران در بهشهر آغاز شد.

دبیر اجرایی چهل و دومین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی كشور در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: مسابقه ریاضی دانشجویی طی 2 روز بین 39 تیم در مقطع كارشناسی رشته ریاضی برگزار می شود.
علی طهماسبی، با بیان این كه مسابقه ریاضی دانشجویی كشور در موضوعات جبر، آنالیز و ابتكاری برگزار می شود، زمان اعلام نتایج این مسابقه را بعد از اتمام دوره كامل مسابقات اعلام كرد.
وی افزود: به تیم ها و دانشجویانی كه بالاترین امتیاز را در این مسابقه كسب كنند، بصورت انفرادی مدال طلا، نقره و برنز اهدا می شود.
طهماسبی گفت: علم ریاضی در حل و شناسایی مشكلات به كمك سایر علوم می‌آید و سابقه آن به مصر باستان باز می‌گردد و شهرستان بهشهر همواره به عنوان شهر علم و فقاهت شناخته شده و رشته ریاضی نیز در این دانشگاه بیش از ربع قرن تدریس و تحصیل شده است.
به گزارش ایرنا، چهل و یكمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی كشور، سال گذشته با شركت 39 تیم و 70 عضو هیئت علمی به میزبانی دانشگاه شهركرد برگزار شد و تیم دانشگاه صنعتی شریف مقام نخست، تیم دانشگاه تهران مقام دوم و تیم دانشگاه‌های امیر كبیر و باهنر كرمان جایگاه سوم را كسب كردند.
چهل دومین دوره این مسابقات به میزبانی دانشگاه علم و فناوری مازندران در بهشهر با شركت 39 تیم و 170 دانشجو اكنون در حال برگزاری است و این مسابقات از امروز سه شنبه 19 الی 22 تیرماه در این دانشگاه ادامه دارد.
/ 7332/1899