نوازندگان كلاسیك ایران و اروپا برای چكناوریان می نوازند

تهران - ایرنا - پروژه «اینترنوا» كه همكاری بین نوازندگان كلاسیك ایران و اروپا است در حمایت از كودكان كار در تالار وحدت همزمان با بزرگداشت هشتادمین سال تولد لوریس چكناوریان روی صحنه می رود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه بنیاد رودكی، پروژه اینترنوا كه همكاری بین نوازندگان كلاسیك ایران و اروپا است در روزهای 25 و 26 تیر ماه ساعت 21:30 در حمایت از كودكان كار روی صحنه خواهد رفت.
در این پروژه چهار نوازنده از كشورهای مخلتف اروپایی به سرپرستی «دارا مورگان»، كوارتت خارجی اینترنوا را تشكیل می‌دهند و دو كوارتت ایرانی به سرپرستی «بردیا كیارس» و «امیر باورچی» در پروژه اینترنوا حضور دارند كه در اجرای برخی قطعات، گروه اروپایی را همراهی خواهند كرد.
كوارتت زهی اینتر نوا متشكل از ویولن 1: دارا مورگان، ویولن 2: ویكتوریا ماوروموستاكی، ویولا: میگوئل سابرینو و ویولنسل: پدرو سیلوا است و دو كوارتت ایرانی 1 با اجرای ویولن 1: بردیا كیارس، ویولن 2: امیر باورچی، ویولا: ‌نیلوفر سهی و ویولنسل: نگار نوراد و همچنین كوارتت ایرانی 2 متشكل از ویولن 1: مهدی جوانبخت، ویولن 2: تینا جامه‌گرمی، ویولا: دانیال جورابچی ، ویولنسل: ماكان خویی‌نژاد و پیانو: اشكان لایق، نیز در این اجرا حضور خواهند داشت.
در شب اول این كنسرت، اِلژی و پولكا برای كوارتت زهی و پرلود و اسكرتزو برای اُكتت زهی اثر دیمیتری شوستاكویچ، نوستالوژی برای كوارتت زهی و رقص هیجان برای تكنوازی پیانو اثر لوریس چكناوریان و پرلود شماره 3 از كتاب 1 (باد در دشت..) اثر كلود دبوسی به اجرا در می‌آید.
در شب دوم كنسرت نیر كه با عنوان شب موسیقی مینیمالیست معاصر برگزار می‌شود، هفت‌گاه معلق برای كوارتت زهی اثر فرخزاد لایق، سه كوارتت زهی اثر استیو رایش و در حال حاضر دون ژوان (تنظیم برای دوازده ساز زهی و پیانو) اثر مایكل نایمن به اجرا درمی‌آید.
فراهنگ ** 1418