2 نمایشگاه بین المللی كاشی وتجهیزات آشپزخانه آغاز به كار كرد

تهران- ایرنا- 2 نمایشگاه بین المللی صنایع «آشپزخانه، حمام، سونا و استخر» و «كاشی و سرامیك»، امروز (سه شنبه) با حضور «رضا رحمانی» قائم مقام وزیر و «حسین اسفهبدی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محوریت این دوره از نمایشگاه بین المللی صنعت كاشی و سرامیك كه بیست و پنجمین دوره و با حضور بیش از 200 شركت داخلی و خارجی آغاز به كار كرده «حمایت از كالای ایرانی» است.
براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، پارسال 372 میلیون و 170 هزار مترمربع كاشی در كشور تولید شد كه در مقایسه با سال پیش از آن حدود 17 درصد رشد داشته است.
در این دوره از نمایشگاه، هفت گروه كالایی كاشی و سرامیك، ماشین آلات و تجهیزات، چینی بهداشتی، رنگ و لعاب، مواد اولیه، شیرآلات، سرویس های بهداشتی، شركت های بازرگانی پخش كاشی در 12 سالن نمایشگاهی حضور دارند.
شناسایی بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، معرفی ظرفیت‌ها در این بخش، ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و كارآفرینی، آشنایی دست اندركاران با محصولات، نوآوری‌ها و ظرفیت‌های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم بین تولیدكنندگان داخلی برای ارتقای كیفیت تولید و ارتباط مستقیم میان تولیدكنندگان و مصرف‌كنندگان، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
این نمایشگاه از امروز (سه شنبه) تا 22 تیرماه همه روزه از ساعت 10 تا 18 پذیرای علاقه مندان است.

** حضور 43 شركت خارجی در نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه
در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر نیز 187 شركت داخلی و 43 شركت خارجی از كشورهای چین، تایوان، كانادا، ایتالیا، انگلیس، آلمان، مجارستان، تركیه، ارمنستان، فنلاند، اسپانیا، پرتغال و هنگ كنگ حضور دارند.
برنامه ریزی برای حضور و بازدید چند هیات خارجی، برگزاری چند همایش و نشست تخصصی با حضور صنعتگران و استادان دانشگاه ها، از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه اعلام شده است.
این نمایشگاه در قالب چهار گروه كالایی (گروه كالاهای آشپزخانه، حمام، سونا و استخر) و با هدف افزایش بهره وری (راندمان) تولید كارخانه ها و واحدهای تولیدی، یافتن بازارهای صادراتی، شناسایی و معرفی مشكلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدكنندگان داخلی و ارتقای كیفیت تولید، ایجاد ارتباط مستقیم میان تولیدكنندگان و مصرف كنندگان، تبادل فكر، فناوری و محصول میان شركت كنندگان داخلی و خارجی و آشنایی با محصولات، نوآوری ها و ظرفیت های موجود این صنعت دایر شده است.
این نمایشگاه تا 22 تیرماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست.
اقتصام*3065*1070** 2023

سرخط اخبار اقتصاد