جاده دهدلی اردل با حداقل خسارت به جنگل ها احداث می شود

شهركرد- ایرنا- مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری تصریح كرد: این اداره كل در صورتی كه جاده دهدلی كمترین خسارت را به جنگل های این منطقه وارد سازد، مخالفتی با احداث آن نخواهد داشت.

علی محمدی مقدم روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، با بیان اینكه بهتر است روستای دهدلی نیز با دیگر روستاها تجمیع شود، تایید كرد: اگر این روستا با دیگر روستاها تجمیع نشود ساخت جاده در این منطقه ضروری است.
وی بیان كرد: از آنجا كه دهدلی در منطقه ای سخت گذر واقع شده است و امكان دسترسی به این روستا در مواقع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی وجود ندارد ساخت جاده در این روستا نیز مطالبه اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری است.
محمدی مقدم ادامه داد: با توجه به جنگلی بودن این منطقه و نبود امكان سوخت رسانی به صورت نفت و گاز، بهره برداری از عرصه های منابع طبیعی برای تامین سوخت توسط روستاییان از دیگر مواردی است كه جاده سازی در این روستا را ضروری كرده است.
وی افزود: البته ساخت جاده منوط به دریافت مجوز از كمیته فنی اداره كل منابع طبیعی استان است.
محمدی مقدم تصریح كرد: این جاده باید با كمترین عرض در حدود سه متر ساخته و خسارت های وارده به منابع طبیعی به حساب دولت واریز شود.
به گزارش ایرنا، نماینده ولی‌ فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهركرد ابتدای تیرماه امسال در سفری 2روزه به دهستان دیناران از توابع شهرستان اردل از روستاهای محروم بادره، دهدلی،‌ لیمه، زرده لیمه، دم‌آب، هوفل و شترخوس دیدن كرد.
ﺩﯾﻨﺎﺭﺍﻥ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﺑﻊ ﺑﺨﺶ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺍﺭﺩﻝ با بیش از 21 هزار عشایر ساكن و كوچرو از مناطق پر تراكم جمعیت عشایری استان است.
این دهستان ﺩﺍﺭﺍﯼ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻏﻨﯽ ﻃﺒﯿﻌﯽ و ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻗﻄﺐ ﮐﺸﺎﻭﺭﺯﯼ، ﺩﺍﻣﭙﺮﻭﺭﯼ و ﭘﺮﻭﺭﺵ ﺁﺑﺰﯾﺎﻥ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺍﺭﺩﻝ است.
8125/2097

سرخط اخبار استان‌ها