۱۸ تیر ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۵۵
کد خبر: 82966143
۰ نفر
آتش سوزی اراضی كشاورزی منطقه وادان شهرستان دماوند مهار شد

تهران-ایرنا - مسئول ستاد بحران شهرستان دماوند از مهار آتش در 20 هكتار از اراضی كشاورزی منطقه وادان از توابع شهرستان دماوند توسط نیروهای امدادی و خدماتی خبر داد.

جعفر نورمحمدی روز دوشنبه شب در گفت و گو با ایرنا به آتش سوزی اراضی كشاورزی حریم شهر كیلان اشاره كرد و گفت: طی تماس تلفنی مسئول آتش نشانی شهر كیلان با مدیریت بحران شهرستان دماوند در خصوص آتش سوزی اراضی منطقه وادان از توابع شهرستان دماوند، تمامی اعضای مدیریت بحران وارد عملیات شدند.
وی علت این حادثه را سهل انگاری شهروندان و یا رهگذران دانست و افزود: متاسفانه به علت وجود علف های خشك در این مزارع كشاورزی، باد و عدم اطلاع رسانی به موقع موجب شد تا بخش عمده ای از منطقه آتش بگیرد.
این مقام مسئول ادامه داد: در این حادثه 20 هكتار از 80 هكتار مزرعه اراضی كشاورزی شامل 2 هكتار باغ، یكصد عددكندوی عسل و سیستم آبیاری قطره ای كاملا در آتش سوخت كه با تلاش نیروهای آتش نشانی شهرستان، هلال احمر ، منابع طبیعی دماوند ،دهیاری وادان و سربندان بعد از سه ساعت آتش مهار شد.
وی با بیان اینكه این حادثه عصر امروز اتفاق افتاد، از كشاورزان خواست تا علف های خشك مزارع را شخم بزنند كه دچار آتش سوزی نشود و همچنین از شهروندان و مسافران خواست تا در صورت روشن كردن آتش، آن را كامل خاموش كنند.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 كیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزكوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است كه این شهر از2بخش مركزی و رودهن تشكیل می شود.
تهرام/7246/ 1539 /