كردهای سوریه برای واگذاری تاسیسات نفتی به دولت توافق كردند

دمشق- ایرنا- رسانه های سوری اعلام كردند كه كردهای این كشور با واگذاری عملیات خرید و فروش نفت در مناطق شرقی به دولت موافقت و برای تحویل مناطق تحت كنترل خود، در چند روز اخیر نشست هایی را با نمایندگان دولت برگزار كرده اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، پایگاه های مخالف دولت سوریه اعلام كردند كه چند هیات دولتی روزهای گذشته از شهرهای قامشلی، حسكه، رقه، طبقه و شدادی برای مذاكره با مسئولان یگان های كرد دیدار كردند.
این پایگاه ها به نقل از منابع رسانه ای افزودند: اداره خودگردانی كردها با دولت سوریه به توافق رسیده است كه مدیریت تاسیسات نفتی در حسكه به دمشق واگذار شود و دولت سوریه تنها طرف مجاز به فروش نفت در این مناطق باشد.
برخی رسانه ها نیز از ورود كمیته متخصص تعمیر سدها از دمشق به شهر طبقه در استان رقه در شمال سوریه و برگزاری نشست هایی با مسئولان مدیریت سد طبقه خبر دادند.
این كمیته قرار است پس از بازدید از سد طبقه برای بازدید از سد تشرین به جنوب شرق شهر منبج برود كه در كنترل نیروهای كرد است.
مذاكره برای تحویل مناطق تحت كنترل حزب دمكراتیك سوریه (كردها) به دولت این كشور از روزهای گذشته نیز در جریان بوده است.
مذاكره میان دولت سوریه و حزب دمكراتیك سوریه(كردها) برای تحویل مناطق تحت تسلط آن ها به ارتش این كشور در شهر 'الطبقه' در غرب استان رقه در جریان است.
در صورت رسیدن به توافق در نخستین گام برخی مقرهای كردهای سوریه در رقه، راس العین، الدرباسیه و قامشلی به ارتش سوریه تحویل می شود.
خیانت های پیاپی آمریكا و توافق با تركیه برای اشغال مناطق تحت تسلط كردهای سوریه، آنها را وادار كرده است برای جلوگیری از اشغال باقیمانده قلمرو خود این مناطق را به دولت تسلیم كنند.
این اقدام در آستانه عملیات جدید ارتش تركیه و تروریست های هم پیمان برای اشغال منبج و دیگر مناطق كردی آغاز شده است.
كردهای سوری در چند روز گذشته بارها بر آمادگی خود برای گفت و گو با دولت سوریه تاكید كرده بودند.
خاورم**8005*1049

سرخط اخبار جهان