۱۸ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱:۳۵
کد خبر: 82965683
۰ نفر
معاون اول رئيس جمهوري به اصفهان سفر مي كند

اصفهان - ايرنا - معاون اول رئيس جمهوري به منظور بازديد و بهره برداري از چند طرح صنعتي و عمراني به استان اصفهان سفر مي كند.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني معاون اول رييس جمهوري، اسحاق جهانگيري صبح سه شنبه وارد اصفهان خواهد شد و ضمن افتتاح چند طرح مهم صنعتي و زيربنايي در جلسه شوراي اداري اين استان نيز شركت مي كند.
بر اساس اين گزارش، معاون اول رئيس جمهوري در اين سفر ضمن رونمايي از پورتال سرمايه گذاري و برند شهر اصفهان، طرح توسعه كارخانه فولاد سبا از زير مجموعه هاي شركت فولاد مباركه را افتتاح مي كند.
طرح بزرگ صنعتي مجتمع فولاد سبا در سال 82 در كارخانه ذوب آهن اصفهان به بهره برداري رسيد و در سال 85 با تبادل قراردادي بين مديران عامل ذوب آهن اصفهان و فولاد مباركه،‌ اين مجتمع به فولاد مباركه واگذار شد.
مجتمع فولاد سبا با ظرفيت توليد 700 هزار تن ورق فولاد از استعداد لازم براي افزايش توليد تا سقف 1.4 ميليون تن در سال برخوردار است؛ سبا نخستين واحد صنعتي كشور است كه ورق فولادي ضد زنگ توليد مي كند و با توليد اين محصول، نياز كشور به ورق هاي ضد زنگ و استيل تامين مي شود.
همچنين افتتاح و بهره برداري خط يك متروي اصفهان از ديگر برنامه هاي جهانگيري در اين سفر يك روزه اعلام شده است.
خط يك قطار شهري اصفهان از ايستگاه قدس در خيابان امام خميني (ره) واقع در شمال شهر اصفهان آغاز شده و پس از طي مسيري به طول 20٫2 كيلومتر و مشتمل بر 20 ايستگاه به پايانه مسافربري صفه در جنوب اين شهر مي‌رسد.
2093 / 1339