پزشكیان: صنایع شمالغرب نیاز فوری به ارز دولتی دارد

تبریز-ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هم اكنون صنایع استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل به شدت نیازمند ارز دولتی است و باید تصمیم فوری در این زمینه اتخاذ كرد.

مسعود پزشكیان روز یكشنبه در جلسه ویژه با حضور نمایندگان انجمن های صنعتی آذربایجان شرقی، اظهار داشت: با توجه به مشكلات اقتصادی به وجود آمده در كشور باید مشكلات به دقت بررسی شده و راهكارهای فوری برای جلوگیری از وقوع بحران در صنایع آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل ارایه شود.
وی اضافه كرد: قرار است با حضور معاون اقتصادی رییس جمهوری، وزاری صنعت، اقتصاد و رییس بانك مركزی جلسه ای تشكیل داده و در خصوص موارد مطرح شده از سوی نمایندگان تشكل های صنعتی شمال غرب تصمیم گیری شود.
پزشكیان با اشاره به نیاز فوری واحدهای صنعتی استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برای تامین ارز مورد نیاز، افزود: با توجه به محدودیت ارز دولتی در كشور به دنبال راهكار قانونی و فوری هستیم تا ضمن جلوگیری از اجحاف در حق دیگر واحدهای صنعتی، ارز دولتی مورد نیاز صنایع شمالغرب كشور سریع تامین شود.
وی با اشاره به اینكه در صورت تعطیلی واحدهای صنعتی، بحران اقتصادی موجود بیش از پیش تشدید می شود، اظهار داشت: در وضعیت به وجود آمده باید دست به دست هم دهیم تا كمترین آسیب به واحدهای تولیدی برسد، زیرا بخش عظیمی از اشتغال كشور بر دوش این بخش است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسكو در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تامین مواد اولیه و نیز تجهیزات مورد نیاز واحدهای صنعتی باید در اولویت باشد تا چرخه تولید در صنایع مختل نشود.
در منطقه شمالغرب كشور متشكل از استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و آذربایجان غربی بیش از 6 هزار واحد صنعتی و تولیدی فعال وجود دارد.
3038/518