بيش از 1300 نيكوكار در طرح اكرام ايتام ماكو مشاركت كردند

اروميه- ايرنا- مدير كميته امداد امام خميني (ره) ماكو گفت: در راستاي عمل به آموزه هاي اسلامي، يك هزار و 314 خيّر نيكوكار در سه ماه امسال در طرح اكرام ايتام و محسنين مشاركت كرده و سرپرستي حداقل يك يتيم را متقبل شده اند.

محمد محمدنژاد روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در حال حاضر 191 يتيم و 166 فرزند خانواده بي بضاعت در قالب طرح هاي اكرام ايتام و محسنين تحت حمايت اين نهاد هستند.
وي اضافه كرد: در سه ماه نخست امسال بيش از يك ميليارد و 120 ميليون ريال كمك از سوي خيران به اين افراد صورت گرفته كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد افزايش داشته است.
وي بيان كرد: رفع مشكلات ايتام در زمينه تأمين مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصيل و درمان ايتام از جمله مواردي است كه توسط حاميان انجام مي شود.
وي ادامه داد: افراد خيّر و نيكوكار مي‌توانند با مراجعه به دفاتر كميته امداد ضمن اعلام آمادگي براي حمايت از ايتام، يتيم موردنظر خود را نيز براي كمك هاي مالي مستمر انتخاب كنند.
به گزارش ايرنا، كميته امداد امام خميني (ره) از اسفندماه سال 1357 فعاليت خود را با فرمان امام راحل براي رسيدگي به وضعيت محرومان و كمك به آنها از طريق دريافت كمك هاي مردمي آغاز كرد و 39 سال از فعاليت اين نهاد مي گذرد.
در سال هاي نخست، وظيفه اين نهاد تنها كمك مادي به مددجويان و متقاضيان بود ولي در سال هاي اخير، وظايف ديگري نيز به اين نهاد محول شده كه ارائه كمك هاي مشاوره اي بخشي از اين وظايف است.
كل خانوار تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) ماكو يكهزار و 705 خانوار با سه هزار و 340 نفر جمعيت است كه نسبت به جمعيت شهرستان از لحاظ خانوار 7.04 درصد و 3.52 از نظر جمعيتي تحت پوشش كميته امداد ماكو است و از تمامي خدمات بهره مند هستند.
اين شهرستان مرزي در شمال آذربايجان غربي و در مجاورت مرزهاي ايران با تركيه قرار دارد.
7132/2093

سرخط اخبار استان‌ها