7 هزار دانش آموز فارس در جشنواره خوارزمي رقابت كردند

شيراز- ايرنا- معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش فارس گفت: بيش از هفت هزار دانش‌آموز اين استان در مرحله شهرستان و منطقه‌اي جشنواره خوارزمي با يكديگر به رقابت پرداختند كه از اين تعداد 700 طرح به مرحله استاني راه يافت.

به گزارش ايرنا، فرهاد اسماعيلي عصر يكشنبه در آيين اختتاميه همايش پژوهشگران و فناوران فردا در شيراز افزود: با برگزاري مرحله غيرحضوري استاني 300 طرح به مرحله كشوري راه يافتند.
وي اظهار داشت: در اين همايش كه با همكاري اداره كل آموزش و پرورش فارس، بنياد نخبگان فارس و دانشگاه‌ها و مراكز علمي شيراز برگزار شد، دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در پي تبيين و تسهيل شرايط ايده‌پردازي، پژوهش، ثبت اختراع، مقاله‌نويسي و تجاري‌سازي ايده‌هاي دانش‌آموزان برآمدند.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش فارس با بيان اينكه بهبود كيفي طرح‌هاي خوارزمي استان فارس در مرحله كشوري از مهم‌ترين اهداف همايش پژوهشگران و فناوران فرداست، ابراز داشت: كشف استعدادها و ايده ‌هاي جديد از ميان دانش‌آموزان و شركت‌كنندگان آزاد در بخش ايده‌نما و آشنايي شركت‌كنندگان با مراكز علمي شهر شيراز از ديگر اهدافي است كه در اين همايش پيگيري شد.
همچنين معاون بنياد نخبگان استان فارس نيز هدف از برگزاري اين همايش را افزايش توانمندي و مهارت دانش‌آموزان شركت‌كننده در جشنواره خوارزمي، افزايش دانش مهارتي، كسب دانش‌هاي نوين مرتبط با جشنواره و بسترسازي براي كارآفريني در آينده خواند.
عليرضا فخارزاده با اشاره به برخي فعاليت‌هاي بنياد نخبگان استان درحيطه دانش‌آموزي گفت: اين بنياد در قالب برنامه‌هايي همچون طرح ملي شهاب، درراستاي شناسايي و هدايت استعدادهاي برتر دانش‌آموزي فعال است و در سال تحصيلي آينده نيز اين طرح در 32 شهرستان و منطقه اجرا مي‌شود.
همايش پژوهشگران و فناوران فردا با هدف هدايت و پرورش استعدادهاي ناب دانش‌آموزي و تبديل آن‌ها به پژوهشگران و كارآفرينان كارآزموده آينده، طي دو روز 16 و 17 تيرماه در شيراز برگزار شد.
اين همايش در بخش‌هايي همچون انضباط شخصي، از مشاهده تا نوآوري، آشنايي با روند ثبت اختراع، روش پژوهش و مقاله نويسي، آشنايي با فنون خوانش متن ادبي، راهكارهاي تجاري‌سازي ايده‌ها صورت گرفت كه طي آن ده ايده برگزيده اين همايش، ارائه شد.
در پايان اين مراسم، از صاحبان ايده‌هاي برتر دانش‌آموزي در بخش‌هاي مختلف قدرداني شد.
7375/ 2027