زیرگذر جاده خوزستان - شهركرد بهره برداری شد

شهركرد- ایرنا- معاون راهداری اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری از تكمیل و بهره برداری زیر گذر جاده شریانی خوزستان - شهركرد و رفع یك نقطه مستعد حادثه خیز حد فاصل شهر كیان خبر داد.

شهرام ندیمی روز شنبه در جریان بهره برداری از این طرح ملی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای احداث و تكمیل این طرح افزون بر 12 میلیارد ریال از اعتبارات اداره كل استان با همكاری شورای اسلامی شهر كیان هزینه شده است.
وی آشكار سازی 27 نقطه پرحادثه دارای اولویت دار محورهای ارتباطی این استان به منظور كاهش تصادفات در سطح استان را یادآور شد و گفت: تعداد 49 نقطه پرحادثه دارای اولویت برای اصلاح و رفع در این استان شناسایی شده است.
به گفته وی، بعد از آشكار سازی نقاط پرحادثه ، مشاور اجرای طرح تعیین شده است كه هم اینك كارشناسان و مشاور طرح در حال بررسی و تعیین شیوه اصلاح نقاط و میزان هزینه هستند.
ندیمی ادامه داد: هم اینك حدود 4 هزار كیلومتر راه در چهارمحال و بختیاری وجود دارد كه به ازای هر كیلومتر آن یك نقطه مستعد حادثه وجود دارد.
معاون راهداری اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری تصریح كرد: در دولت تدبیر و امید بیش از 160 نقطه پرحادثه در محورهای ارتباطی استان ساماندهی شد.
براساس گزارش های اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری 200 نقطه حادثه خیز و پیچ خطرناك و 151 گردنه شناسایی شده و كد دار در این استان وجود دارد.
به گزارش ایرنا، شهركیان از توابع شهرستان شهركرد با 13هزار نفر جمعیت در 6 كیلومتری مركز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
6199/2097