۱۶ تیر ۱۳۹۷،‏ ۸:۲۳
کد خبر: 82963764
۰ نفر
گل به خودی مقام های دولت اسبق تكرار شد

نیویورك - ایرنا - پس از اظهارات یك نماینده مجلس عضو جبهه پایداری در اعطای تابعیت آمریكا به 2500 تن از نزدیكان مقامات ایران در جریان مذاكرات هسته ای، سخنان محمود بهمنی درباره دارایی های فرزندان مقامات ایرانی در خارج از كشور هم مورد توجه جریان نفاق قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هنوز واكنش ها به اظهارات مجتبی ذوالنوری در خبری كه صحت و سقم آن تا كنون توسط هیچ یك از مقامات كنونی و گذشته ایران تایید نشده است، ادامه دارد كه اظهارات روز جمعه محمود بهمنی رئیس كل بانك مركزی در دوره محمود احمدی نژاد مورد توجه جریان معاند نظام قرار گرفت.
سعید قاسمی نژاد كه با بنیاد موسوم به دفاع از دمكراسی همكاری دارد و از چهره های معاند نظام جمهوری اسلامی اسلامی است دیروز در یادداشت توئیتری خود نوشت رئیس سابق بانك مركزی ایران می گوید پولی كه در حساب پنج هزار فرزند مقامات ایرانی خارج نشین وجود دارد، بیشتر از ذخایر ارزی كشور است.
این اظهارات در شرایطی مطرح می شود كه كنگره، وزارت خارجه و وزارت خزانه داری آمریكا به شدت به دنبال انشقاق بین مردم و مسئولان هستند و مداوم بر طبل فساد در ایران می كوبند.
انعكاس این مطالب كه صحت و سقم آن نمی تواند ارزیابی شود، تنها سبب بهره برداری افرادی قرار می گیرد كه خط بی اعتماد سازی را دنبال می كنند و معتقدند مشكلات اقتصادی ایران ناشی از تحریم ها و جنگ اقتصادی آمریكا علیه ایران نیست بلكه شرایط داخلی است.
بنیاد دفاع از دمكراسی (FDD) در دولت ترامپ بر فعالیت های ایران تمركز كرده و به شدت به دنبال ایجاد شكاف بین مردم و مسئولان و همچنین شناسایی تمام راه های ممكن برای در تنگنا قرار دادن و حتی متوقف كردن فعالیت های اقتصادی جمهوری اسلامی است.
هفته پیش نیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در توییتی با سوء استفاده از اظهارات تایید نشده یكی از نمایندگان عضو جبهه پایداری مجلس ایران در مورد اعطای حق شهروندی به شماری از ایرانیان طی مذاكرات هسته ای به دولت اوباما تاخت.
به گزارش ایرنا، ترامپ روز سه شنبه در حساب كاربری خود در توییتر نوشت: تازه معلوم شد كه دولت اوباما در جریان مذاكرات افتضاح هسته ای ایران، به دو هزار و 500 ایرانی از جمله مقام های دولتی، حق شهروندی اعطا كرده است. این تعداد، چقدر بزرگ و بد است.
شبكه تلویزیونی تندرو فاكس نیوز آمریكا نیز پیش از توییت ترامپ، با اشاره به سخنان حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس كمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با یكی از روزنامه های ایران گزارش داد كه دولت اوباما در طول مذاكرات هسته ای با ایران، به دو هزار و 500 ایرانی از جمله اعضای خانواده مقام های دولتی، حق شهروندی داده است.
فاكس نیوز گزارش داد هر چند این نماینده مجلس ایران به اسم فرد خاصی اشاره ای نكرده، اما گفته است چند تن از فرزندان مقام های فعلی و قبلی ایران در آمریكا زندگی می كنند.
این در حالی است كه سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا در مورد اظهارات نماینده مجلس ایران گفته است: بنا نیست در مورد سخنان هر مقام ایرانی، اظهارنظر كنیم.
فاكس نیوز گزارش داد كه وزارت امنیت داخلی آمریكا از اظهارنظر در مورد این مساله خودداری كرد.
اروپام**1429** 1516