آمریكا و اسرائیل در جنوب سوریه شكست سختی خورده اند

بیروت-ایرنا- رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: رخدادهای جنوب سوریه دستاورد بزرگی برای ارتش سوریه و همپیمانان آن و شكست سختی برای آمریكا و اسرائیل و متحدان آنها بوده است.

به گزارش ایرنا شیخ «علی دعموش» امروز (جمعه) در اظهارنظری با بیان این مطلب گفت: نقشه آمریكا و اسرائیل در سوریه در مقابل ایستادگی و دستاوردهای محور مقاومت در حال فروپاشی است.
وی، رژیم صهیونیستی را نخستین بازنده تحولات اخیر در جنوب سوریه دانست و گفت: اسرائیل به شكست خود در حمایت از بقای تروریست ها در این منطقه اقرار كرده است.
از چند هفته پیش نیروهای ارتش سوریه با حمایت نظامیان روسیه، عملیات بازپس گیری مناطق جنوبی سوریه به ویژه شهر درعا را آغاز كردند و این نبردها هنوز هم ادامه دارد.
شهر درعا كه ناآرامی های هفت سال پیش در سوریه از آنجا آغاز شد، یكی از مراكز تمركز مخالفان و گروه های مسلح است.
دعموش گفت: اسرائیل و تروریست های مسلح و همپیمانان منطقه ای و جهانی آنها تلاش كردند كه توافق آتش بس امضا شده در سال 1974 را از بین ببرند و با تغییر در وضعیت منطقه گروه های مسلح را بر مرزها و مناطق مرزی مسلط كنند. بر این اساس تروریست ها با حمایت و پشتیبانی ارتش سوریه در این مناطق مستقر شدند.
وی افزود: پس از شكست جنگ علیه سوریه، آنها در استمرار این وضعیت ناكام شدند و نتانیاهو چند روز پیش خواستار پایبندی به توافق آتش بس سال 1974 و اجرای بندهای آن مبنی بر ترك مخاصمه بین ارتش های اسرائیل و سوریه شد.
مقام ارشد حزب الله، سخنان نتانیاهو را اقرار ضمنی به شكست و تسلیم شدن و ناتوانی او در برابر اراده سوریه در بسط حاكمیت خود در جنوب این كشور عنوان كرد.
خاورم**2054 *شبس*1488 **