۱۵ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۲۷
کد خبر: 82963529
۰ نفر
احداث پالایشگاه روغن اكستراكت سبز در اردستان آغاز شد

كاشان - ایرنا - عملیات اجرایی طرح ساخت نخستین پالایشگاه تولید روغن اكستراكت سبز غرب آسیا در آئینی با حضور مسئولان اردستان در شهرك صنعتی این شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار اردستان روز جمعه در آیین آغاز احداث این پالایشگاه گفت: این اقدام در راستای اجرای شعار اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خروج ارز، كاهش مصرف سوخت و حركت به سمت فعالیت های دانش بنیان است و امیدواریم با اجرای آن حضور سرمایه گذاران در شهرستان اردستان پررنگ تر شود.
این پالایشگاه در شهرك صنعتی اردستان به مساحت 32 هزار مترمربع با سرمایه گذاری یك هزار میلیارد ریالی و اشتغالزایی 200 نفری، ظرفیت تولید 60 هزار تن محصول در سال را خواهد داشت كه برای اجرای طرح 18 ماه در نظر گرفته شده است.
حمیدرضا تاملی افزود: كشور با سرمایه گذاری هایی كه صورت می گیرد هم اكنون با اقتدار، امید و برنامه ریزی به سوی هدف های متعالی در حال حركت می باشد.
وی اظهارداشت: حادثه ها و خبرهای منفی كه در شرایط خاص كنونی در فضای مجازی و برخی رسانه ها منتشر می شود، نشان دهنده تلاش برخی همسوی با دشمنان برای ناكارآمد جلوه دادن دولت است و این عده در عمل نقش پیاده نظام دشمن را ایفا می كنند.
تاملی اضافه كرد: برخی محفل ها و جریان ها از مشكلات روز كشور كه نتیجه بدعهدی های نظام سلطه می باشد، استفاده سیاسی می كنند و دانسته یا ندانسته آب به آسیاب دشمن می ریزند.
فرماندار اردستان گفت: دولت امروز در سیاست خارجی نسبت به سایر دوره های پس از انقلاب تحولات شگرفی ایجاد كرده كه شاهد آن اختلاف كنونی بین ایالات متحده آمریكا و كشورهای اروپایی است.
نماینده اردستان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه اظهارداشت: به رغم شرایط اقتصادی كنونی و اعمال تحریم های ظالمانه از سوی نظام سلطه، شخصیت هایی با استفاده از همه دانش و توان خود نسبت به سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی و كاهش وابستگی به خارج اقدام می كنند كه قابل تقدیر است.
حجت الاسلام سید صادق طباطبائی نژاد گفت: دشمن به دنبال جلب همكاری دیگر كشورها برای اعمال تحریم هایی سخت علیه ایران است در حالی كه مردم ما شرایط سختی مانند انقلاب و دفاع مقدس را با سربلندی پشت سر گذاشتند.
وی افزود: تنها راه پیشرفت كشور در این شرایط برداشتن موانع تولید است زیرا دشمن تلاش دارد با استفاده از گسل های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و قومی كشور را تجزیه كند.
نماینده اردستان در مجلس اضافه كرد: بحث اشتغال در این شرایط از اهمیت بیشتری برخوردار است و مسئولان شهرستانی باید برای بر طرف كردن مشكلات با سرمایه گذاران همكاری مناسبی داشته باشند.
مدیرعامل شركت آمارانت مجری طرح احداث این پالایشگاه در این باره گفت: فرآیند و تجهیزات تولید روغن سبز جهت ساخت لاستیك به صورت دانش بنیان از سوی متخصصان این شركت در كشور بومی شده و با این فناوری كاهش هشت درصدی مصرف سوخت در خودروهای سنگین و چهار درصد كاهش مصرف بنزین در خودروهای سبك را شاهد خواهیم بود.
بهزاد محمدی با اشاره به 15 سال مطالعه این طرح اضافه كرد: استفاده از این روغن در فرآیند تولید لاستیك منجر به كاهش 20 درصدی استهلاك خودرو و كاهش 20 درصدی آلایندگی می شود.
اردستان با یك شهرك و 2 ناحیه صنعتی زواره و مهاباد در فاصله 118 كیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123