محرومیت زدایی رسالت مهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است

مراغه - ایرنا - معاون ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اهداف این نهاد گفت: اجرای طرح های محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق محروم و روستایی كشور رسالت مهم این ستاد است.

به گزارش ایرنا، سید مصطفی سیدهاشمی شامگاه پنجشنبه در آیین كلنگ زنی ساخت دو مدرسه در روستاهای مراغه توسط بنیاد بركت افزود: این ستاد براساس رهنمودهای رهبری در كنار محرومیت زدایی در زمینه اشتغال و طرح های تولیدی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی نیز گام های موثری برداشته است.
وی ادامه داد: ایجاد و اجرای طرح های تولیدی و اشتغال زا در شهرهای جنوبی و محروم از جمله بندر جاسك، شادگان، احداث نیروگاه در آبادان، دزفول و خرمشهر بخشی از این تلاش هاست.
وی اضافه كرد: احداث و كمك به تكمیل بیمارستان و مراكز درمانی، ساخت بیش از یك هزار مدرسه و یك هزار مسجد در مناطق روستایی از اقدامات این ستاد در محرومیت زدایی است.
وی گفت: كمك و حمایت از زنان نابارور، كاشت حلزون شنوایی برای كودكان ناشنوا، كودكان بی سرپرست و پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان نیازمند روستایی از دیگر فعالیت های اجتماعی این ستاد در كشور است.
وی با اشاره به احداث 2 باب مدرسه در روستاهای كرمجوان و آلماچوان توسط بنیاد بركت افزود: این مدارس به عنوان هدیه رهبری در راستای توسعه فضاهای آموزشی در مناطق روستایی احداث می شود.
وی اضافه كرد: پیش از این نیز یك هزار و 354 مدرسه در مناطق روستایی و محروم كشور توسط بنیاد بركت ساخته شده است.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر نیز گفت: توسعه فضاها و زیرساخت های آموزشی زمینه ساز رشد و بالندگی جامعه است.
علی جلیلی افزود: كمبودهای زیرساخت های نظام آموزشی باید احصا و مرتفع شود زیرا كه با رفع این مشكلات زمینه مساعد برای رشد علمی، فرهنگی و اجتماعی نسل آینده فراهم می شود.
مدیر اموزش و پرورش مراغه با اشاره به كمك های خیران مدرسه ساز گفت: در جشنواره امسال خیران مدرسه ساز استان بیش از 850 میلیارد ریال توسط خیران برای توسعه فضاهای آموزشی تعهد شده است.
جلیل اسلامی افزود: این دو مدرسه نیز توسط بنیاد بركت در مدت یك سال ساخته شده و برای تحصیل دانش آموزان این روستاها آماده خواهد شد.
به گزارش ایرنا، مدارس 6 كلاسه روستاهای كرمجوان و آلماچوان با 20 میلیارد ریال اعتبار در مدت یك سال توسط بنیاد بركت احداث می شود.
3077/7487