۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
کد خبر 82962704
۰ نفر
نه به تخريب، آري به وحدت

روزنامه خبرجنوب چاپ شيراز پنجشنبه در شماره 10840 يادداشتي را با عنوان 'افراد دست از تخريب يكديگر بردارند' منتشر كرده است.

در اين يادداشت به قلم سيد محسن علوي نماينده مردم لامرد و مُهر و عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي آمده است: اصحاب رسانه و صاحبان تريبون آگاه باشند، پيش در آمد جنگ اقتصادي جنگ رواني است .در تريبونها بجاي القاي شكست نظام جمهوري اسلامي، در پرونده هسته اي و ترويج نااميدي با اهداف جناحي، پيروزي ها و خدمات نظام را به اطلاع مردم برسانيد تا دنيا عظمت انقلاب اسلامي را بهتر بشناسد.
آمريكاي جنايتكار به خوبي دريافته است قدرت و عظمت جمهوري اسلامي ايران كه همچون سد استواري در برابر اهداف استكباري آمريكا و اسرائيل در جهان اسلام نقش بازي مي كند نشات گرفته از پشتوانه قوي مردمي است .هدف از جنگ اقتصادي نيز فشار بر ملت مظلوم ايران است تا از حمايت خود از نظام مقدس اسلامي دست بردارد.
اما جاي شكي نيست سر آغاز جنگ اقتصادي ، جنگ رواني است تا مردم منشاء فشارهاي اقتصادي را ناكارآمدي نظام دريابند و بجاي مقاومت در برابر فشارهاي اقتصادي ، در مقابل نظام اسلامي قرار گيرند.
بديهي است جنگ رواني ، دفاع رواني مي طلبد ، روشنگري و آگاه سازي مي طلبد، دسيسه هاي رواني دشمن را بايد شناخت و با دليل و منطق و روشنگري پاسخ داد و اميد را در دل مردم زنده نگه داشت.
نيك مي دانيم سياستهاي نظام با پشتيباني ملت ايران چه در راهبرد ايستادگي و مقاومت و چه در نرمش قهرمانانه سبب پيروزي هاي پي در پي ايران در جبهه هاي سياسي ، نظامي و اقتصادي گرديده و شكست جنون آميز آمريكا را در پي داشته است تا جايي كه آمريكا ديوانه وار از عهد نامه بين المللي خارج مي شود و خود را بيش از پيش رسوا مي سازد.
آمريكا سعي دارد شكست هاي مفتضحانه خود را در برابر نظام اسلامي ، با جنگ رواني معكوس نمايش دهد و خود را پيروز ميدان جلوه دهد.
در همين راستا عده اي دشمن نفوذي عالما اهداف جنگ رواني آمريكا را در داخل پيگيري مي كنند و عده اي نيز كه علاقه مند به نظام هستند ولي متاسفانه نادانسته و يا با اهداف پوچ و پست سياسي در رسانه ها ، در نطق هاي ميان دستور و تذكرات خارج از دستور مجلس و ….. ، منافع ملي را فدا مي كنند و در جهت اهداف جنگ رواني دشمن قدم بر مي دارند.
اين دو دسته، سياست هاي نظام در مواجهه با پرونده هسته اي را شكست خورده به نمايش مي گذارند و به مردم چنين القا مي كنند كه در جنگ سياسي، سياست هاي نظام و دولتمردان ايران چه در راهبرد ايستادگي و مقاومت و چه در نرمش قهرمانانه و برجام نتيجه اي جز شكست نداشته است ، بنابراين ملت ايران اميدي به سياستهاي نظام در جنگ اقتصادي نداشته باشند.
انتظار داريم اين افراد قدري به نداي وحدت آميز رهبر معظم انقلاب گوش فرادهند ، دست از تخريب يكديگر بردارند و بيش از اين تيشه به ريشه نظام نزنند و اقتدار نظام را فداي بازيهاي سياسي نكنند.
جا دارد از شخصيت هايي كه غالبا در طيف مخالف دولت فعلي شناخته مي شوند ولي پس از توصيه مقام معظم رهبري و سخنراني رئيس جمهور پيام وحدت دادند قدرداني كنيم .اميد است ديگران نيز همين شيوه را دنبال كنند كه يقينا ايران اسلامي با وحدت مي تواند در برابر هر دشمني مقاومت كند و توطئه هاي دشمن را خنثي نمايد.
9873/ 2027