نظامیان اماراتی به تل آویو سفر كردند

تهران -ایرنا - رسانه های رژیم صهیونیستی از سفر هیات نظامی امارات به تل آویو و بازدید آنها از جنگنده های اف35 آمریكایی در روز چهارشنبه (دیروز) خبر دادند.

به گزارش ایرنا، یك منبع آگاه عربی به شبكه اسرائیلی «i24News» گفت: هیات نظامی اعزامی نیروی هوایی امارات به اسرائیل را یك نظامی آمریكایی بلندپایه همراهی كرده است.
بنا بر گزارش این شبكه، این سفر با هدف اطلاع از قابلیت های جدیدترین جنگنده های اف35 آمریكایی انجام شده است؛ جنگنده هایی كه نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به آن مجهز است و مسئولان اسرائیلی نیز به نمایش و معرفی این جنگنده به نظامیان اماراتی اقدام كردند.
رژیم صهیونیستی اولین طرفی بود كه این جنگنده را از نیروی هوایی آمریكا در سال گذشته میلادی خریداری كرد و حالا آمریكایی ها با واسطه اسرائیلی برای فروش احتمالی این جنگنده ها به برخی كشورهای عربی حوزه خلیج فارس در حال زمینه سازی هستند.
در حالی كه برخی كشورهای عربی تلاش می كنند تا دستكم همكاری های امنیتی خود را با رژیم صهیونیستی مخفی نگه دارند، رسانه های صهیونیستی الزامی برای پنهان كاری نمی بینند، هر چند، حداقل در باره سعودی ها؛ انتشار گاه و بی گاه اخبار از ملاقات حاكمان سعودی به ویِژه محمد بن سلمان با مقامات رژیم صهیونسیتی روابط سعودی ها با صهیونیست ها را از مرحله محرمانه و سری وارد فاز رسانه ای كرده است.
این در حالی است كه روزنامه «اسرائیل الیوم» اخیرا اعلام كرد كه مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اردن طرح موسوم به معامله قرن ترامپ را پذیرفتند.
معامله قرن، طرح دولت ترامپ برای حل اختلافات میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی است كه به طور كامل حق و حقوق فلسطینی ها در آن نادیده گرفته شده و كاملا در راستای منافع این رژیم قرار دارد.
این طرح شامل انضمام كامل قدس به رژیم صهیونیستی و نابودی كامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و انضمام شهرك های موجود در كرانه باختری به این رژیم می شود.
سایت «الخلیج الجدید» هم با بیان اینكه معامله قرن تكرار سناریوی «كمپ دیوید» برای دست كشیدن كامل حمایت از فلسطین است، نوشت: این طرح، هیچ ارتباطی به فلسطینی ها و تحقق خواسته های آنان ندارد، و تنها هدفش آماده كردن افكار عمومی كشورهای عربی برای عقب نشینی كامل از حمایت فلسطین و پذیرش و ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه است.
بر اساس برخی اخبار منتشره از فلسطین اشغالی به دنبال پیروزی های مقاومت و ارتش سوریه در مناطق جنوبی این كشور و نزدیك مرزهای رژیم صهیونیستی اكنون ایمان فلسطینیان برای آزادی مناطق اشغالی خود از دست صهیونیست ها افزایش یافته است.
تحلیلگران سیاسی منطقه با توجه به روند تاریخی در ارتباط با فلسطین و تلاش ها برای تحمیل صلح به مردم این كشور معتقدند كه معامله قرن نیز سرنوشتی غیر از روندهای قبلی ندارد و از هم اكنون و قبل از اعلام و انتشار شكست خورده است.
خاورم**9241*1436*