60 دانش آموز خراسان جنوبي در جشنواره خوارزمي رقابت مي كنند

بيرجند - ايرنا - معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش خراسان جنوبي، گفت: همزمان با برگزاري بيستمين جشنواره جوان خوارزمي، 60 دانش آموز با استعداد استان در 14 رشته علمي به رقابت پرداختند.

رضا يكه خاني روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: جشنواره خوارزمي با ابلاغ وزارت آموزش و پرورش در خرداد ماه 97 فعاليت خود را در خصوص جمع آوري آثار آغاز كرد، كه در اين مدت 150 طرح با مشاركت 230 طراح و دانش آموز به دبيرخانه جشنواره ارسال شد.
وي ادامه داد: از طرح هاي ارسال شده به دبيرخانه جشنواره 60 طرح برگزيده شد و 90 طراح دختر و پسر در مرحله استاني، امروز با داوري 30 نفر از طرح هاي خود دفاع مي كنند.
وي اظهار داشت: اين جشنواره با هدف ايجاد پرورش، رشد و شكوفايي استعداد ها و خلاقيت هاي جوانان و نوجوانان و توسعه در روحيه پژوهش، نوآوري، حمايت و هدايت مادي و معنوي دانش آموزان نوآور برگزار مي شود.
وي برق الكترونيك، كامپيوتر، مكانيك، عمران، معماري، علوم زيستي و پزشكي، كشاورزي، منابع طبيعي، نجوم، فيزيك، شيمي، نانو تكنولوژي، زبان و ادبيات فارسي، علوم ديني و قرآن پژوهي، علوم اجتماعي، روانشناسي و هنر را از مهمترين رشته هاي قابل طرح در اين جشنواره ذكر كرد.
يكه خاني، يادآور شد: همانند سال هاي گذشته طرح هايي كه از خلاقيت لازم برخوردار باشند و حد نصاب نمره داوري را كسب كنند به عنوان برگزيده استان ها حداكثر تا 31 تير 97 به مرحله كشوري راه مي يابند.
وي در ادامه اظهار داشت: دانش آموزان شهرستان هاي بيرجند، سرايان، قاين، فردوس، و سربيشه بيشترين مشاركت را در اين جشنواره داشته اند.
به گزارش ايرنا مينا ضيا و عليرضا زرنگ در نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي كشور حائز رتبه دوم در رشته هنر شدند.
در حال حاضر 151هزار دانش آموز در خراسان جنوبي تحصيل مي كنند.
3215 * 6054