۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
کد خبر 82961773
۰ نفر
اجرای كنسرت نمایش سی به تعویق افتاد

تهران- ایرنا- كنسرت نمایش سی با آواز «همایون شجریان» و آهنگسازی «سهراب پورناظری» كه قرار بود تیر ماه امسال فصل جدید اجرای خود را در هتل اسپیناس پلاس روی صحنه ببرد، به تعویق افتاد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، عوامل این پروژه اردیبهشت امسال اعلام كردند كه این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ حكیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا روی صحنه خواهد برد.
هنوز زمان اجرای فصل دوم پروژه سی اعلام نشده است.
تابستان سال گذشته در اجرای فصل نخست پروژه سی، علی‌اصغر دشتی كارگردانی بخش‌های نمایشی این اثر را برعهده داشت كه امسال قرار است كارگردانی این اثر را حسن معجونی بر عهده بگیرد.
پروژه‌ چند رسانه‌ای «سی» را می‌توان پیوندی مدرن و در عین حال خلاقانه بین اجزای مختلف هنرهای نمایشی و موسیقی در ایران و آغازگر رویكردی نوین در اجرای هنر چند رسانه‌ای دانست.
اردیبهشت امسال روابط عمومی این پروژه اعلام كرد كه «همایون شجریان» خواننده‌ كنسرت- نمایش سی كه سال گذشته در نقش «سیمرغ» به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد.
كنسرت نمایش «سی»، از اواسط تابستان سال گذشته به مدت یك ماه هر شب چهار هزار نفر از زن و مرد و پیر و جوان را به سعدآباد كشاند.
اثری با داستان هایی از شاهنامه كه روایتگر عشق، آزادی و میهن بود و قصه زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب را روایت می كرد. ‌
سی با آهنگسازی سهراب پورناظری و خوانندگی همایون شجریان، كارگردانی اصغر دشتی، مشاوره حمید نعمت‌الله و ایفای نقش بازیگرانی چون صابر ابر، سحر دولتشاهی، بهرام رادان، مهدی پاكدل، دلنیا آرام، بانیپال شومون و حسین صوفیان روی صحنه رفت.
كنسرت نمایش «سی»، متنی درام موسیقیایی است و تئاتر، موسیقی، شعر و ویدئومپینگ با همجواری یكدیگر اثری زیبا و قابل توجه را خلق كرده كه نغمه ثمینی نویسنده سریال «شهرزاد» آن را نوشته است.
فراهنگ**9012 ** 1418