۱۳ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۵۹
کد خبر: 82961747
۰ نفر
سردار سلیمانی: این همان دكتر روحانی است كه می شناختیم

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی قدس سپاه در نامه ای با قدردانی از سخنان رییس جمهوری درباره صدور نفت از منطقه گفت: این همان دكتر روحانی است كه ما شناخت داشتیم و داریم و می بایست باشد.

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، متن نامه قاسم سلیمانی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
برادر بزرگوار جناب آقای دكتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیكم
آنچه از فرمایشات حضرتعالی در رسانه‌ها منعكس شد مبنی بر این كه اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت كل منطقه نمی‌باشد و بیانات بسیار ارزشمندی كه در موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم صهیونیستی فرمودید، مایه مباهات و افتخار است.
حقیر به عنوان سرباز ولایت و این ملت سرفراز و با همه جان به حضور جنابعالی عرض می كنم:
این همان دكتر روحانی است كه ما شناخت داشتیم و داریم و می بایست باشد. شما با سخنان حكیمانه ارزشمند و قدرتمندانه خودتان رهبر عزیز، ملت بزرگوار ایران اسلامی و مسلمانان جهان را سرافراز نمودید .
دست شما را برای ایراد این سخنان به موقع، حكیمانه و صحیح می بوسم و برای هر سیاستی كه مصلحت نظام اسلامی باشد در خدمت هستیم.
برادرتان قاسم سلیمانی»
به گزارش ایرنا، دكتر روحانی شامگاه دوشنبه 12 تیر در جمع ایرانیان مقیم سوئیس گفت: آمریكایی ها مدعی شده اند كه می خواهند به طور كامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی فهمند، چرا كه این اصلا معنی ندارد كه نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود. اگر شما توانستید این كار را بكنید تا نتیجه اش را ببینید.
روحانی همچنین روز گذشته در نشست خبری مشترك كه با حضور همتای سوئیسی وی برگزار شد، در پاسخ به اظهارات رییس جمهوری سوئیس در مورد برسمیت شناختن رژیم صهیونیستی اظهار داشت: چون آقای رییس جمهوری به مساله رژیم صهیونیستی اشاره كردند من می خواهم بر این تاكید كنم كه در صحبت های دیروز با آقای رییس جمهوری به صراحت گفتم ایران، رژیم صهیونیستی را نامشروع و فعالیت هایش را در منطقه تجاوزكارانه می داند.
سیام**9314**1336