۱۳ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۸
کد خبر: 82961348
۰ نفر
2 نفر در رودخانه سقز غرق شدند

سنندج - ایرنا - مدیر عامل سازمان آتش نشانی سقز گفت: دو نفر از اعضای یك خانواده (پدر و پسر) بر اثر سقوط در رودخانه این شهر در نزدیكی روستای كانی جشنی و عدم آشنایی به فن شنا جان خود را از دست دادند.

ایرج گیلاسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر سه شنبه خانواده ای پنج نفره به قصد تفریح به حاشیه رودخانه سقز در حد فاصل روستای كانی جشنی و عرب اغلو رفتند و پسر 10 ساله بخاطر بی احتیاطی بداخل رودخانه سقوط كرد.
وی با بیان اینكه پدر این خانواده برای نجات جان فرزندش وارد رودخانه شد، افزودد: جریان تند آب این پدر و پسر را به قمست عمیق رودخانه برد و به دلیل عدم آشنایی با فن شنا هر 2 غرق شدند.
گیلاسی تاكید كرد: طی تماس شاهدان عینی با سامانه 125، تیم غواصان سازمان آتش نشانی سقز به محل اعزام شد و ابتدا جسد پدر و به فاصله چند دقیقه جسد بی جان كودك را از آب خارج و به سردخانه بیمارستان تامین اجتماعی منتقل كردند.
وی یادآور شد: این نخستین مورد از غرق شدگی در رودخانه سقز طی سال جاری است اما با توجه به نزدیكی این شهر با سدهای شهید كاظمی و چراغ ویس سالانه بطور میانگین پنج تا 6 مورد حادثه غرق شدن در این منابع آبی اتفاق می افتد.
گیلاسی از مردم درخواست كرد برای جلوگیری از این گونه حوادث دلخراش از حضور كودكان و فرزندان خود در كنار آب رودخانه ها و دریاچه پشت سدها خودداری كنند و در صورت وقوع حادثه از كسانی كه با فنون شنا آشنایی دارند، كمك بگیرند.
به گزارش ایرنا، در یك حادثه دیگر نیز یك جوان سقزی به نام صادق كریمی حدود ۳۲ ساله كه همراه خانواده به اطراف رودخانه قشلاق در مسیر سقز - مریوان رفته بود، بدلیل عدم آشنایی به فن شنا در رودخانه غرق شد.
جسد این جوان ساعتی بعد با تلاش عوامل امدادی و آتش نشانی از آب بیرون كشیده شد.
رودخانه سقز از مناطق كوهستانی كلی خان بانه سرچشمه می گیرد و پس از عبور از شهر سقز وارد سد شهید كاظمی می شود.
روستای كانی جشنی در فاصلیه 10كیلومتری شمال سقز قرار دارد و سقز نیز در 200 كیلومتری سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
3020/9102