۱۲ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۶
کد خبر: 82960653
۰ نفر
واردكنندگان خودرو 120 میلیون یورو ارز دولتی گرفتند

تهران- ایرنا- بانك مركزی دومین فهرست دریافت كنندگان ارز دولتی را منتشر كرد كه براساس شركت های واردكننده خوردو 120 میلیون و 845 هزار و 84 یورو ارز دریافت كرده اند.

به گزارش سه شنبه ایرنا از بانك مركزی، در بین دستگاه های دولتی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با 18 میلیون و 534 هزار یورو دریافت كرده است.
شركت بازرگانی جهان نوین آریا كه نمایندگی نیسان را در ایران دارد، در دو مرحله در مجموع بیش از 30 میلیون و 436 هزار یورو به خود اختصاص داده و شركت بازرگانی آرین موتور پویا كه نماینده خودروسازی میتسوپیشی ژاپن به شمار می رود نیز در مجموع 19 میلیون و 264 هزار یورو ارز دولتی دریافت كرده است.
بانك مركزی در ادامه انتشار فهرست شركت هایی كه از ابتدای سال جاری، پس از ثبت سفارش در سامانه سازمان توسعه تجارت، ارز به نرخ رسمی دریافت كرده اند و نیز در راستای شفافیت اطلاعاتی، اسامی و اطلاعات مربوط به واردكنندگان خودرو را منتشر می كند.
این بانك به شركت های واردكننده كه از سوی دستگاه های ذیربط معرفی و تشریفات قانونی ثبت سفارش را انجام می دهند، ارز مورد نیاز را تخصیص می دهد و تامین می كند.
همچنین در ستاد اقتصادی دولت مقرر شده است بانك مركزی با هماهنگی دستگاه های ذیربط و مسئول، نسبت به انتشار فهرست دریافت كنندگان ارز رسمی اقدام كند.
بر این اساس در ادامه انتشار نخستین فهرست شركت های دریافت كننده ارز توسط بانك مركزی در روز یكشنبه دهم تیرماه، فهرست دوم كه حاوی میزان تامین ارز رسمی برای واردات خودرو می باشد و از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار قرار گرفته است، منتشر می شود.
به گزارش ایرنا، با تقسیم بندی جدیدی كه دولت درباره كالاهای وارداتی انجام داده، از 30 خرداد واردات خودرو به صورت كامل در فهرست كالاهای ممنوعه قرار گرفته است و بر این اساس دیگر ارزی به آن تخصیص نمی یابد.
این فهرست در تارنمای بانك مركزی به نشانی اینترنتی https://www.cbi.ir/showitem/17985.aspx قابل دریافت است.
اقتصام**9186*2025

سرخط اخبار اقتصاد