نمايش ميداني فصل شيدايي از كارهاي فرهنگي فاخر است

زنجان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: اجراي نمايش فصل شيدايي كاري فرهنگي و هنري فاخر و در حقيقت ترويج فرهنگ امامت، ولايت و خدمت ارزشمند است.

به گزارش ايرنا، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان روز سه شنبه در نشست هم انديشي نمايش فصل شيدايي گفت: اهميت اين كار فرهنگي شاخص و فاخر (نمايش فصل شيدايي) براي تمام آحاد جامعه محرز است و به منظور اجراي خوب و مناسب اين نمايش همه دستگاه ها بايد پاي كار باشند.
وي اظهار كرد: كار فرهنگي كه اثرگذاري آن بر كسي پوشيده نبوده و همانند ديوارچيني نيست و بايد مدام باشد و هرچند دير نتيجه مي دهد اما بسيار ارزشمند است.
امام جمعه زنجان با بيان اينكه در هر مقطعي از زمان، اجراي چنين نمايش هاي فرهنگي و مذهبي براي آگاهي بخشي هرچه بهتر و بيشتر، لازم است، خاطر نشان كرد: براي اجراي نمايش فصل شيدايي در زنجان بايد كميته هاي مختلفي تشكيل شود و دستگاه ها نيز بايد حمايت هاي مادي و معنوي لازم را به عمل آورند.
حجت الاسلام خاتمي تصريح كرد: فصل شيدايي در بسياري از استان هاي كشور به نمايش درآمده است كه براي اجراي آن در زنجان بايد از تجربه هاي به دست آمده نهايت استفاده را كرد.
جانشين فرمانده سپاه انصارالمهدي (عج) استان زنجان نيز گفت: سپاه اين استان، كارهاي اجرايي نمايش بزرگ ميداني فصل شيدايي در زنجان را با جديت هرچه تمام پي گير است.
سرهنگ ابوالفضل طهماسبي افزود: فصل شيدايي، بزرگترين نمايش در سطح جهان اسلام است و تاكنون در 22 استان ايران و در 2 كشور عراق و سوريه به اجرا درآمده است.
وي با تاكيد براينكه سپاه انصارالمهدي (عج) استان زنجان، مقدمات كار اين نمايش بزرگ را آغاز كرده است، اظهار كرد: در اين برنامه نمايشي كه به مدت 10 شب اجرا مي شود بيش از 200 هنرمند حضور خواهند داشت.
طهماسبي افزود: اين كار فرهنگي و هنري، بسيار فاخر، مهم، بزرگ و اثرگذار است كه هنرمندان رويدادهاي مهم تاريخ اسلام از جمله هبوط حضرت آدم (ع)، ورود كاروان امام رضا (ع) و حديث سلسله الذهب، شهادت حضرت علي (ع)، شهادت حضرت رقيه و حضرت فاطمه الزهرا (س)، واقعه كربلا و غدير، مباهله، انقلاب و دفاع مقدس را به نمايش درخواهند آورد.
وي با بيان اينكه براي اجراي اين نمايش، نياز به هزينه و تلاش وافر است، افزود: همه دستگاه ها و سمن ها براي اجراي خوب و مناسب اين نمايش بزرگ بايد پاي كار بيايند و در اين ميان از ظرفيت حسينيه اعظم زنجان نيز بهره مند خواهيم شد.
جانشين فرمانده سپاه انصارالمهدي (عج) استان زنجان گفت: پيش بيني مي شود در روزهاي نخست، قريب چهار هزار نفر و در روزهاي پاياني نيز 6هزار نفر، نظاره گر اين نمايش باشند.
نمايش بزرگ فصل شيدايي از ابتداي مرداد ماه سالجاري به مدت 10 روز در فضاي روباز و در جوار جمعه بازار شهر زنجان به روي صحنه مي رود.
6084/8068

سرخط اخبار استان‌ها