معاون وزير كشور از پنج طرح در شهرستان خوسف بازديد كرد

بيرجند - ايرنا - معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزير كشور روز دوشنبه از پنج طرح اقتصادي در شهرستان خوسف بازديد كرد.

به گزارش ايرنا بابك دين پرست در دومين روز سفر به خراسان جنوبي با همراهي استاندار خراسان جنوبي و جمعي از مسئولان استان با حضور در شهرستان خوسف ضمن بازديد از مجتمع صنعتي كوير خاروان در خصوص درخواست اين سرمايه گذار خارجي در زمينه تامين مواد اوليه قول رسيدگي در اسرع وقت داد.
بازديد از پروژه توليد انواع شمش چدن با سرمايه گذاري 27 ميليون دلاري و اشتغالزايي 250 نفر و با پيشرفت 98 درصدي و پروژه توليد كك حرارتي با اشتغالزايي 75 نفر به صورت مستقيم و سرمايه گذاري خارجي 12 ميليون دلار از ديگر برنامه هاي سفر معاون وزير كشور به خوسف در 35 كيلومتري مركز استان بود.
بازديد از كارخانه شمش فولاد با ظرفيت سالانه 295 هزار تن، اشتغال مستقيم 600 نفر و سرمايه گذاري خارجي 75 ميليون دلار از ديگر برنامه هاي دين پرست در شهرستان خوسف بود.
همزمان با اين بازديد عمليات اجرايي پروژه توليد انواع ورق و نورد گرم شركت فولاد كاوش آلياژ برتر با سرمايه گذاري 30 ميليون دلار از كشور چين و اشتغالزايي 200 نفر به صورت مستقيم و 600 نفر به صورت غير مستقيم آغاز شد.
بازديد از نيروگاه خورشيدي 10 مگاواتي خوسف با سرمايه گذاري 14 ميليون يورويي از كشور آفريقا و اشتغالزايي 150 نفر به صورت مستقيم و 100 نفر به صورت غير مستقيم آخرين برنامه معاون اقتصادي وزير كشور در خوسف بود. اين پروژه در مدت 6 ماه به بهره برداري رسيده است.
9866*3028