۱۱ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 82959216
۰ نفر
30 درصد مدارس كشور باید بازسازی شوند

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان توسعه و نوسازی مدارس كشور در سفر به جهرم استان فارس اعلام كرد:براساس شناسنامه فنی 30 درصد مدارس كشور نیازمند بازسازی و نوسازی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرالله رخشانی ‌مهر دوشنبه در بازدید از پروژه های مدرسه سازی جهرم افزود:شناسنامه فنی مدارس در سال82 تهیه شد كه طبق آن از 107هزار مدرسه موجود در كشور70 درصد آن نیازمند بازسازی و مقاوم سازی بود كه در برنامه چهارم و پنجم توسعه 4 هزار میلیارد تومان برای نوسازی این مدارس اختصاص یافت.
وی ادامه داد: هم اكنون نیز 30درصد مدارس كشورمان نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند كه امید است با تخصیص مبلغ مورد نیاز كه در هر بخش متفاوت است در برنامه ششم بتوان این مدارس را مقاوم و بازسازی كرد.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: در آستانه 40سالگی انقلاب اسلامی می بایست وضعیت آموزش و پرورش شرایط مطلوب تری داشته باشد كه اكنون در مقایسه با قبل از انقلاب پیشرفت خوبی در این زمینه داشته‌ ایم و در زمان حاضر نیز در كشور به ازای هر دانش آموز5.2 متر مربع فضای آموزشی داریم كه استاندارد جهانی آن 8 مترمربع است.
وی گفت: مدارس چند شیفت در كشور نداریم و تعداد مدارس دو شیفت نیز در مقایسه با دهه 70و80 بسیار كاهش یافته است.
رخشانی ‌مهر افزود: سیستم سرمایی و گرمایی در 70 الی80 درصد مدارس كشور اصلاح شده‌ و مقاوم سازی های مدارس نیز بر اساس استانداردها انجام شده و ایمن است و تخریب نكردن این مدارس در زلزله كرمانشاه مصداق این مدعا است.
رئیس سازمان توسعه و نوسازی مدارس كشور و برخی از مسئولان محلی جهرم از دبستان دو شیفت شهید رجایی، هنرستان عصمت1و2 و هنرستان اسلامی به منظور بازسازی، هنرستان مهر برای تجهیز و همچنین مجتمع فرهنگی- آموزشی آیت الله شب زنده دار و مجتمع پژوهشی- آموزشی دكتر كشتكار با هدف آگاهی از نحوه و روند ساخت بازدید كردند.
جهرم در 193 كیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
7375 / 1876