۱۰ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۲
کد خبر: 82958369
۰ نفر
39 درصد توليد معادن كشور مربوط به كرمان است

كرمان - ايرنا- رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمان گفت: 39 درصد توليد ناخالص داخلي معادن كشور از اين استان تامين مي شود.

به گزارش ايرنا مهدي حسيني نژاد روز يكشنبه در همايش تجليل از مديران برتر صنعتي و معدني استان كرمان افزود: اين استان بزودي در راستاي تكميل زنجيره سنگ آهن، 10 ميليون تن شمش آهن توليد خواهد كرد و تبديل به استان فولادي كشور خواهد شد.
وي تصريح كرد: از ظرفيت هاي معدني و صنعتي در راستاي رشد و توسعه اين استان در سال گذشته استفاده شده و براي تكميل زنجيره هاي مس، كروميت و سنگ آهن طي سال گذشته بيش از 3 هزار و 500 ميليارد تومان پروژه افتتاح شده است.
حسيني نژاد با اشاره به اينكه 40 درصد از ميزان وصولي حقوق دولتي معادن كشور مربوط به استان كرمان است تصريح كرد: بايد گردش مالي شركت هاي بزرگ به اين استان آورده شود.
وي عنوان كرد: بايد تسهيلات ارزان قيمت به واحدهاي مشكل دار داده و با استفاده از ظرفيت واحدهاي صنعتي بزرگ مشكلات واحدهاي كوچك براي توسعه استان كرمان برطرف شود.
حسيني نژاد تاكيد كرد: مشكل آب در كرمان جدي است اما صنعت در افق سال 1404 كمتر از 150 ميليون مترمكعب آب مصرف خواهد كرد.
وي گفت: مصرف آب در صنعت به ميزان يك و نيم درصد از تمامي آب مصرفي استان كرمان است و اكنون 94 درصد آب در بخش كشاورزي هزينه مي شود.
وي افزود: مشكلات صنعت استان كرمان با همراهي و همدلي مسئولان و استفاده از ظرفيت هاي داخلي قابل رفع است.
همايش تجليل از مديران برتر صنعتي و معدني استان كرمان در روز صنعت و معدن در محل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي كرمان برپا شد و در اين آيين از واحدهاي برتر اين حوزه تقدير و تجليل شد.
7420/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها