نتايج اولين حملات ارتش افغانستان بعد از آتش بس اعلام شد

كابل - ايرنا - وزارت دفاع افغانستان نخستين گزارش خود را از حملات ارتش اين كشوربه مواضع گروه طالبان كه ديروز بعد از پايان مدت آتش بس يك جانبه 17 روزه دولت انجام شد با سرخط كشته شدن 45 عضو طالبان در چهار استان منتشر كرد.

به گزارش ايرنا، وزارت دفاع افغانستان روز يكشنبه با انتشار اطلاعيه اي اعلام كرد كه 24 ساعت پس پايان آتش بس و آغاز عمليات عليه مخالفان مسلح در استان هاي «ارزگان»، «قندوز»، «فراه» و «هلمند» تلفات سنگيني به طالبان وارد شد.
در اين اطلاعيه آمده است كه در عمليات هاي هوايي و زميني نيروهاي افغان در شهرستان «چارچينو» در استان ارزگان هشت عضو طالبان كشته و چهار تن ديگر زخمي شدند و در شهرستان «بالابلوك» و «بكواه» استان فراه نيز 10 عضو طالبان كشته و چهار تن از آنها زخمي و 2 پايگاه آنها منهدم شد.
بر اساس اين گزارش در استان «قندوز» نيز هشت عضو گروه طالبان در حملات نيروهاي دولتي كشته و سه تن ديگر زخمي شدند و همچنين در استان ناآرام هلمند نيز 19 تن از اعضاي طالبان كشته و پنج تن ديگر زخمي شده اند.
وزارت دفاع افغانستان در صفحه اجتماعي خود در فضاي مجازي از در جريان بودن عمليات نيروهايش در استان هاي غزني، فارياب و تخار نيز خبر داده است.
گروه طالبان تاكنون درباره اين اطلاعيه وزارت دفاع افغانستان اظهار نظر نكرده است.
«محمد اشرف غني» رئيس جمهوري افغانستان ديروز شنبه در كنفرانس خبري خود در كابل پايان آتش بس يكطرفه اي كه از 22 خرداد ماه شروع شده بود را اعلام كرد و فرمان آغاز عمليات نيروهاي دولتي افغانستان را عليه طالبان در 34 استان اين كشور صادر كرد.
آساق*291*1104**1337

سرخط اخبار جهان