۱۰ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۲۳
کد خبر: 82958183
۰ نفر
مصرف برق در خراسان جنوبي بيشتر شد

بيرجند - ايرنا - مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان خراسان جنوبي گفت: از آغاز امسال تاكنون مصرف برق در استان سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش يافته است.

محمد ابراهيم شركاء روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در حال حاضر 361 هزار مشترك برق در خراسان جنوبي وجود دارد.
وي با بيان اينكه 85 درصد مشتركان شهري، 40.2 درصد روستايي و 1.3 درصد سنگين ديماندي هستند گفت: از مجموع مشتركان استان 81 درصد در بخش خانگي، چهار درصد عمومي و 9 درصد تجاري از برق استان مصرف مي كنند.
وي گفت: سهم بخش كشاورزي، صنعت و روشنايي معابر نيز از مصرف برق استان هر كدام يك درصد است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان خراسان جنوبي از پيش بيني پيك مصرف كل استان به رقم 286 مگاوات انرژي برق در تابستان امسال خبر داد و افزود: سال گذشته پيك بار كل استان 271 مگاوات بود كه با همكاري صنايع، كشاورزان و ادارات استان، 42 مگاوات در مصرف برق صرفه‌جويي شد.
وي پيش بيني كرد: امسال دو برابر سال گذشته با مشاركت ادارات صرفه جويي لازم صورت گيرد.
شركاء از مشتركان خواست با مصرف بهينه برق به خصوص در ساعات پيك بار (ساعت 11 تا 15 و از ساعت 19 تا 23) صنعت برق را در تامين برق مطمئن و پايدار همراهي كنند.
وي گفت: رشد مصرف انرژي برق كشور در سال گذشته به 6.88 درصد رسيد كه اين روند در 10 سال اخير بي ‌سابقه بوده است.
وي بر لزوم استفاده نكردن از وسايل برقي در ساعت هاي پيك و خاموش كردن لامپ هاي اضافي تاكيد كرد و گفت: استفاده از دور كُند كولرهاي آبي در ساعت هاي اوج و تنظيم كولرهاي گازي بين 23 تا 25 درجه سانتيگراد مي تواند به كاهش 10 درصد برق كمك كند.
در حال حاضر دو نيروگاه سيكل تركيبي و گازي در خراسان جنوبي فعال هستند و قدرت اسمي توليد برق استان با بيش از 768 هزار نفر جمعيت 700 مگاوات است.
9766*3028