۱۰ تیر ۱۳۹۷،‏ ۲:۴۷
کد خبر: 82957718
۰ نفر
آرامش به خرمشهر بازگشت

آبادان- ایرنا- با تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی شهرستان خرمشهر وضعیت این شهر كه برای چند ساعتی توسط افراد معترض به وضعیت آب شهر ناآرام شده بود مجدد به ارامش رسید.

به گزارش ایرنا تعدادی از معترضین خرمشهری كه از ساعت 20 شنبه شب در میدان اصلی شهر تجمع كرده بودند پس از دعوت پلیس به متفرق شدن با ماموران درگیر شدند.
معترضان در مواردی اقدام به پرتاب چوب و سنگ به ماموران كرده و پس از به راه افتادن در خیابانها اقدام به تخریب برخی اموال عمومی كرده و حتی بخشی از پل جدید خرمشهر را آتش زدند.
ماموران انتظامی نیز در مواردی اقدام به پرتاب گاز اشك آور كرده و معترضان را متفرق كردند ضمن اینكه از آنان خواسته شد تا به مسئولان اجازه دهند تا سختی آب شرب شهر را با اقدامات فنی در روزهای آتی پایین بیاورند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا حاضر در محل در حال حاضر آرامش كاملا در سطح شهر حاكم شده و ماموران انتظامی با حضوری جدی اوضاع را تحت كنترل دارند.
هنوز آماری از مصدومین این اعتراضات به صورت رسمی اعلام نشده ولی گفته می شود تعدادی از معترضان دچار مصدومیت جزئی شده اند.
شهرستانهای خرمشهر و آبادان طی سه روز گذشته به دلیل كاهش دبی آب شیرین كارون و پیشروی آب دریا، شور شده و شهروندان قادر به استفاده از آن نبودند.
جمعه شب بخشی از آب غدیر به شبكه آبرسانی خرمشهر و آبادان تزریق شد و سختی آب از 12 هزار میكروموس بر متر مكعب به حدود پنج هزار میكروموس رسید.
استاندار خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاكید كرد تا 15 تیر ماه خط دوم انتقال آب از غدیر به شبكه آبرسانی خرمشهر و آبادان وصل می شود و سختی آب این 2 شهرستان به 2 هزار میكروموس بر متر مكعب خواهد رسید.
6064

سرخط اخبار سیاست