114 تخت بيمارستاني به مجموعه سلامت فارس اضافه شد

شيراز- ايرنا- رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: دستاورد ارزشمند سفر 2 روزه وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به استان فارس كه روزهاي هفتم و هشتم تيرماه جاري انجام شد، اضافه شدن 114 تخت بيمارستاني به مجموعه سلامت اين استان است.

به گزارش ايرنا علي بهادر، شنبه در گفت و گو با با خبرنگاران افزود: با احتساب اين 114 تخت، هم اينك تعداد تخت‌هاي بيمارستاني زير پوشش دانشگاه علوم پزشكي شيراز به هشت هزار و 162تخت رسيده است.
وي بيان داشت: از مجموع اين تعداد تخت بيمارستاني، يك هزار و 54 تخت خصوصي، 611 تخت مربوط به بيمارستان‌هاي ساير نهادها و ارگان‌هاي دولتي و 593 تخت متعلق به بيمارستان هاي خيريه است.
بهادر گفت: هم‌ اكنون به ازاي هر يك هزار نفر، يك و 9دهم تخت بيمارستاني در استان فارس و در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي شيراز وجود دارد و اين در حالي است كه مقدار اين شاخص در كشور يك و 6دهم است و در اين زمينه از وضعيت كنوني كشور در جايگاه بالاتري قرار گرفته ايم.
بهادر ادامه داد: بر اساس آمارها در زمينه تخت‌هاي ويژه بيمارستاني در پنج سال گذشته به طور متوسط سالانه هفت و چهاردهم درصد تخت در مراكز درماني تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي شيراز اضافه شده است كه اميدواريم با حمايت هر چه بيشتر نيكوكاران حوزه سلامت بتوانيم اين تعداد تخت را متناسب با نياز جامعه افزايش دهيم.
او، هزينه راه اندازي هر تخت بيمارستاني را حدود پنج ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: توسعه تخت‌هاي جديد بيمارستاني با همياري و مشاركت نيكوكاران، محقق مي شود كه اين امر در استان فارس، در حال انجام است و نيك انديشان عرصه سلامت فارس توانسته‌اند تا كنون 600 تخت بيمارستاني را در بيمارستان‌هاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي شيراز راه‌اندازي كنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز ادامه داد: با حمايت نيك انديشان عرصه سلامت و مسئولان استاني، سالانه بين سه تا چهار درصد، آمار تخت هاي بيمارستاني اين دانشگاه افزايش مي يابد.
بهادر افزود: مقرر شده كه 2 هزار و 500 تخت بيمارستاني از سوي خيران فارس براي بيمارستان هاي اين استان تهيه شود و مي كوشيم تا در آينده نزديك تعدادي از اين تخت ها را به بهره برداري برسانيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: موقعيت بهداشتي و درماني استان فارس و شيراز، اين استان را قطب خدمات بهداشتي، درماني در مناطق جنوب و حتي مركزي كشور معرفي كرده و فارس در امر دستيابي به خدمات فوق تخصصي نيز سرآمد است.
بهادر، دستاورد دولت در حوزه سلامت را قابل توجه توصيف كرد و اظهار داشت: دولت دهم و يازدهم تا كنون در اين حوزه گام‌هاي موثري برداشته كه مهم‌ترين آنها كاهش هزينه‌هاي مردم در امر سلامت است.
6113 /6118

سرخط اخبار استان‌ها