كاهش 10 درصدي مصرف مشتركان مانع قطع برق در تابستان مي شود

اروميه- ايرنا- مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: صرفه جويي مردم در مصرف برق طي ايام گرم سال و كاهش 10 درصدي برق مصرفي به ويژه در ادارات، كمبود ميزان برق توليدي را در استان جبران مي كند.

اكبر حسن بگلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به فرارسيدن فصل گرما و به تبع آن افزايش مصرف برق و همچنين كاهش توليد برق نيروگاه هاي برق آبي كشور به دليل كاهش نزولات آسماني، لازم است همه مشتركان برق براي كاهش مصرف برق در ساعات اوج بار تابستان از ساعت 12 تا 16 حداكثر همكاري را با شركت توزيع برق داشته باشند تا شاهد ناپايداري و خاموشي‌ در شبكه برق نباشيم.
وي با بيان اينكه مشتركان اداري و خانگي موظف هستند تا در ساعات اوج بار برق مصرفي خود را كاهش دهند، ادامه داد: ادارات دولتي بايد از ساعت 12 تا 16 حداقل 10 درصد برق مصرفي خود را كاهش دهند.
وي ادامه داد: در راستاي مديريت مصرف، روشنايي نصف لامپ‌هاي موجود در ساختمان‌هاي اداري به ويژه در ساعات اوج بار بايد خاموش و يا از سرپيچ چراغ شل شود و سيستم سرمايشي در ساعات اوج بار روز خاموش و يا با حداقل مصرف به كار گرفته شود.
حسن بگلو بيان كرد: مسوولان ادارات به تعويض و تبديل تمامي لامپ هاي موجود پرمصرف و نيمه سوخته با لامپ هاي ال اي دي و پربازده اقدام و جهت كاهش مصرف برق سالن هاي همايش، جلسات و همايش هاي اداري را قبل از ساعت 11 برگزار كنند.
به گزارش ايرنا با افزايش دما در فصل گرما و استفاده بيش از حد از وسايل سرمايشي پرمصرف نظير كولرهاي گازي، امكان خاموشي در سطح كشور وجود دارد.
وسايل سرمايشي بيشترين استفاده برق در بين مشتركان را به خود اختصاص مي دهند؛ طبق بررسي ها سالانه 20 هزار مگاوات برق در اين سيستم ها در كل كشور مصرف مي شود كه رقم بسيار زيادي است.
8135/2093

سرخط اخبار استان‌ها