كودك رها شده پنج روز قبل به بهزیستی تحویل شده است

تبریز-ایرنا- مدیركل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به پیدا شدن نوزاد در یكی از محلات تبریز، گفت: این نوزاد پنج روز قبل توسط كلانتری 15 تبریز تحویل بهزیستی شده است.

محسن ارشدزاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار كرد: تصاویری كه روز گذشته در شبكه های اجتماعی بازتاب وسیعی داشته است، مربوط به اوایل هفته گذشته و نوزادی حدود سه ماهه است كه در محله منظریه تبریز رها شده بود و توسط ماموران نیروی انتظامی تحویل بهزیستی شد.
وی افزود: این نوزاد هم اكنون در شیرخوارگاه احسان تبریز نگهداری می شود.
وی جنسیت این نوزاد را دختر اعلام و اضافه كرد: بلافاصله پس از تحویل این نوزاد به بهزیستی، معاینات و آزمایش های مختلف پزشكی روی وی انجام گرفت و مشخص شد نوزاد سالم می باشد و هیچ مشكل درمانی و بهداشتی ندارد.
ارشدزاده با بیان اینكه وجود دلنوشته ای از طرف مادر نوزاد كه تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شده، برای بهزیستی محرز نشده است، گفت: زمانی كه این نوزاد تحویل بهزیستی داده شد هیچ نوشته ای همراهش نبود و بهزیستی آذربایجان شرقی امروز استعلام های مربوطه در این زمینه را انجام خواهد داد.
به گزارش ایرنا، در دلنوشته ای منصوب به مادر نوزاد یاد شده ، آمده است: نام این كودك زهرا است و به دلیل فوت پدر و عدم توانایی مالی مادر رها شده است.
مدیركل بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام كرد: هم اكنون این نوزاد در اختیار این مجموعه است و هر كس یا فردی ادعای حضانت وی را داشته باشد باید از طریق مراجع قانونی و دادگستری استان اقدام كند.
ارشدزاده ادامه داد: هر كودك بی سرپرست به وسیله احكام قضایی تحویل بهزیستی می شود و هر گونه خروج این كودكان از بهزیستی نیز مستلزم حكم قضایی است.
عصر روز گذشته تصاویری مبنی بر رها شدن یك نوزاد حدود 3 ماهه در محله منظریه تبریز و تحویل وی به بهزیستی توسط كلانتری محل در فضای مجازی منتشر شد.
3038/518

سرخط اخبار استان‌ها