۸ تیر ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۳۱
کد خبر: 82956606
۰ نفر
9 هكتار از پارك ملی دزفول در آتش سوخت

دزفول - ایرنا - 9 هكتار از پارك ملی دز دزفول در 2 حادثه آتش سوزی روز جمعه در آتش سوخت.

رئیس پارك ملی دز شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 13 امروز یك مورد آتش سوزی حوالی روستای سندی از توابع شهرستان شوش اتفاق افتاد كه در این آتش سوزی 6 هكتار از جنگل های دز در آتش سوخت.
رضا قپانچی پور با بیان اینكه طبق برآورد اولیه بیش از 200 اصله درخت پده جنگلی در این آتش سوزی سوختند از انجمن طبیعت میانرود و یكی از همیاران محیط زیست محلی كه در اطفای حریق یاری رسان بودند تقدیر كرد.
وی افزود:با وجود اینكه از شهرداری،بخشداری و شوراهای اسلامی 2 روستای اطراف برای مهار آتش سوزی درخواست كمك شده بود هیچ كمكی از سوی آنها صورت نگرفت و این آتش سوزی وسیع با كمترین امكانات و نیروها مهار شد.
رئیس پارك ملی دز گفت:با توجه به بی توجهی شوراهای محلی و اختلاف اهالی 2 روستای اطراف جنگل دز بر سر چرای دام همچنین دشواری تردد به محل آتش سوزی احتمال می رود آتش سوزی عمدی باشد كه این موضوع بررسی و پیگیری خواهد شد.
وی ضمن انتقاد از بی توجهی شوراهای اسلامی 2 روستای مجاور پارك ملی دز نسبت به وقوع آتش سوزی در جنگل دز گفت: پنجشنبه شب نیز یك مورد آتش سوزی در مجاورت روستای آیش حوالی روستای شهید بهشتی دزفول در جنگل های دز اتفاق افتاد كه با كمك اهالی منطقه در منطقه ای كه تردد فقط با قایق امكان پذیر بود مهار شد.
قپانچی پور با بیان اینكه احتمال می رود این آتش سوزی بر اثر بی احتیاطی گردشگران رخ داده باشد اضافه كرد:در این آتش سوزی نیز سه هكتار از جنگل های دز در آتش سوخت.
جنگل پارك ملی و منطقه حفاظت شده دز از آخرین بازمانده های جنگل های نیمه گرمسیری ایران و زیستگاه اصلی گونه گوزن زرد ایرانی می باشد.
از ابتدای امسال تاكنون حدود 10 مورد آتش سوزی در جنگل های دز و كرخه در شمال استان خوزستان رخ داده است.
7278/6068/6064