كرملين از پيشنهاد آمريكا در خصوص سوريه اظهار بي اطلاعي كرد

مسكو - ايرنا - سخنگوي رئيس جمهوري روسيه از پيشنهاد طرف آمريكايي در ديدار آتي سران دو كشور درخصوص سوريه كه برخي رسانه هاي روسي به نقل از سي.ان.ان از آن به عنوان معامله مساله سوريه ياد كرده اند، اظهار بي اطلاعي كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري ريانووستي، «ديميتري پسكوف» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران توضيح داد: نمي دانم اين گزارش برپايه چه داده هايي تهيه شده است چرا كه ما هم از آن بي خبريم.
وي افزود: مي توان گفت شبكه سي.ان.ان قصد و تمايل ترامپ را در مذاكره با پوتين اعلام كرده است اما كرملين هنوز نمي داند كه رئيس جمهوري آمريكا در ديدار آتي با همتاي روس خود، چه پيشنهادي ارايه خواهد كرد.
پسكوف در همين حال خاطرنشان كرد كه قطعا سران روسيه و آمريكا به طور مفصل در خصوص مساله سوريه گفت وگو مي كنند.
رئيسان جمهوري روسيه و آمريكا روز 16 ماه جولاي (25 تير ماه) در هلسينكي پايتخت فنلاند ديدار مي كنند.
برخي رسانه هاي روسي امروز به نقل از شبكه سي.ان.ان اعلام كردند كه ترامپ قصد دارد در ديدار هلسينكي، در خصوص سوريه با پوتين معامله كند.
به گزارش راديو روسي اكو مسكو به نقل از سي.ان.ان، ترامپ قصد دارد به پوتين پيشنهاد معامله درباره مناطق جنوب غربي سوريه در مجاورت مرز اردن را ارائه كند.
براساس گزارش اين رسانه روسي، آمريكا در نظر دارد كنترل اين منطقه را كه در دست ائتلاف آمريكايي است به ارتش سوريه واگذار كند.
به اين ترتيب ارتش آمريكا مي تواند طبق خواسته ترامپ به سرعت سوريه را ترك كند، در عوض معارضان مسلح مي توانند تضمين امنيتي براي خروج امن از منطقه جنوب غربي سوريه را بدست آورند.
علاوه بر آن به گزارش سي.ان.ان ترامپ مي خواهد در جنوب غربي سوريه منطقه حائل ايجاد كند كه مانع برخورد ارتش سوريه با گروه هاي مسلح مخالف دولت (تروريست ها) شود.
اروپام**391* 1346 *شبس*1488 **