۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
کد خبر 82955835
۰ نفر
گالري گردي به سبك پايان هفته

تهران- ايرنا- پايان هفته شايد بهترين فرصت براي ديدار از نمايشگاه هاي برگزار شده در گالري ها و مراكز فرهنگي هنري باشد كه نبايد از كنار آن به سادگي گذشت.

در دومين هفته تابستان، گالري ها با افتتاح نمايشگاه هايي متنوع از هنرهاي تجسمي و با فعاليت پرشورتر، پذيراي دوستداران هنر و هنرمندان هستند و اين روزها كه مدارس تعطيل است، شايد بهترين فرصت باشد تا فرزندان خود را به گالري ها و مراكز فرهنگي ببريم تا از نزديك با هنرهاي تجسمي آشنا شوند.

** نمايشگاه گروهي نقاشي در خانه هنرمندان ايران
نمايشگاه گروهي نقاشي با عنوان «بوي بادام» به مناسبت سي و يكمين سالگرد بمباران شيميايي سردشت هشتم تير ماه در خانه هنرمندان برپا مي شود.
آثار نمايش داده شده در حاشيه بيست و دومين كنفرانس كشورهاي عضو كنوانسيون منع سلاح هاي شيميايي در لاهه هلند به نمايش گذاشته شده بود.
علاقه مندان مي توانند از 8 تا 19 تير ماه براي بازديد به نگارخانه بهار در خانه هنرمندان مراجعه كنند.

** نمايشگاه خوشنويسي در گالري هنر ايران
دومين نمايشگاه خوشنويسي گروه چليپا با نمايش آثار 12 هنرمند از شاگردان استاد كيخسرو خروش در گالري هنر ايران برپا مي شود.
اين نمايشگاه جمعه هشتم تير ماه با حضور هنرمندان و شاگردان استاد خروش افتتاح و تا 14 تير ماه ميزبان هنردوستان است.
گالري هنر ايران در خيابان انقلاب ضلع غربي تالار وحدت قرار دارد.

** نمايش آثار جواد وطن دوست در گالري سايه
نمايش نقاشي با عنوان «شور رهايي» با نمايش آثار جواد وطن دوست 8 تير ماه در گالري سايه برپا مي شود.
وطن‌دوست، درباره مجموعه اخير خود كه آن را «شور رهايي» نام نهاده، گفت: هميشه شوري براي رهايي از بايدها و نبايدها و شكستن چارچوب‌هايي كه ديگر شوق برانگيز نيستند داشته‌ام. شوقي براي گريز از تكرارهاي منظم و پايدار و هر آنچه كه آن را عادت مي ‌خوانيم.
نمايشگاه «شور رهايي» از 8 تا 13 تير ماه در گالري سايه واقع در خيابان كريم‌خان، خيابان سنايي برپا است.

** نمايشگاه گروهي نقاشي در گالري ثمر
نمايشگاه گروهي با آثار 24 هنرمند كه شكوفه رخام آن گردآوري كرده است از هشتم تا ۱۳ تيرماه در گالري هفت ثمر به نمايش گذاشته مي شود.
در اين نمايشگاه آثاري از حسينعلي ذابحي، طليعه كامران، ايرج اسكندري، هادي جمالي، منيژه صحي، ايرج كريم خان زند، عطا اميدوار، فاطمه چاووشي، كيوان عسگري، كيوان آزاد، آرش اكبري سنه، سيد احمد بهشتي، شهرام ابراهيمي، مهدي پازوكي، مهديه ملكي، شيرين پيله وري، مسعود عباسي، صادق همتي، حسين فيروزي، عادل سعدالدين، بامداد رضوانيان، مهناز احمدي، حسين نوروزي و پويا جمالي ارايه مي شود.
علاقه مندان مي توانند تا ۱۳ تيرماه جاري از اين نمايشگاه در گالري هفت ثمر، واقع در خيابان مطهري، خيابان كوه نور، كوچه پنجم، شماره ۸ ديدن كنند.

** نمايشگاه عكس در گالري فردا
گالري فردا ميزبان آثار عكس هنرمند جوان، مهدي شادي‌ زاده خواهد بود كه اين هنرمند آثار عكس خود را در نمايشگاهي تحت عنوان
«ميني‌مال‌ در برف» خود را بعد از سال‌‎ها به اين گالري خواهد آورد.
در اين نمايشگاه كه 24 فريم عكس از يكي از مجموعه‌ هاي اين هنرمند براي نمايش انتخاب شده است، زمستان را در هواي گرم تيرماه امسال به نمايش درخواهد آورد.
اين نمايشگاه از 8 تا 18 اين ماه در گالري فردا برپا خواهد شد و علاقه‌ مندان مي ‌توانند به گالري فردا واقع در خيابان كريمخان زند، زير پل كريم‌خان، خيابان حسيني، كوچه اعرابي ۶، مراجعه كنند.

** نمايشگاه عكس كابل به روايت عكاسان ايران و افغانستان در گالري شلمان
كابل به روايت عكسان ايران و افغانستان نمايشگاه عكس «تهران ـ كابل؛ بازخواني دو پايتخت» با آثاري از عكاسان ايران و افغانستان 8تير ماه در گالري شلمان افتتاح مي ‌شود.
در اين مجموعه برداشت ‌ها و روايت ‌هاي هنرمندان در قالب عكس از اين شهرها به نمايش درمي ‌آيد.
علاقه مندان مي‌توانند براي بازديد از نمايشگاه «تهران ـ كابل؛ بازخواني دو پايتخت» تا ۱۳ تيرماه به گالري شلمان واقع در خيابان ميرداماد، نرسيده به شريعتي، مراجعه كنند.

** نمايشگاه نگارگري در باغ موزه هنر ايراني
نمايشگاه نگارگري «مروري بر آثار اردشير مجرد تاكستاني» در گالري باغ‌ موزه هنر ايراني برگزار مي شود.
‌اردشير مجرد تاكستاني نگارگري را نزد استادان بزرگ همچون ابوطالب مقيمي، عباس معيري، محمود فرشچيان آموخته است.
يكي از ويژگي‌هاي او، اشتياق به آموختن و ميل فراوان به تحقيق و پژوهش است كه اردشير مجرد تاكستاني را از ديگر هنرمندان اين رشته متمايز و تبديل به هنرمندي صاحب سبك در زمينه هنر عميق و ريشه‌دار نگارگري، تذهيب و تشعير كرده است. او نقش مهمي در اعتلاي مينياتور داشته و طي ساليان متمادي شاگردان مطرحي را پرورش و به جامعه هنري كشور معرفي كرده است.
اين نمايشگاه از 8 تا 25 تير ماه در گالري باغ موزه هنر ايراني واقع در خيابان وليعصر برپا است.
فراهنگ*9338*1418*1834