مردم براي گذر از پيك بار مصرف برق در كرمان همكاري كنند

كرمان - ايرنا - مدير روابط عمومي شركت توزيع برق شمال استان كرمان گفت: پيك بار مصرف برق در اين استان از اواخر ماه خرداد شروع شده و تا مرداد ماه نيز ادامه دارد و نياز است، مردم براي گذر از پيك بار مصرف برق همكاري كنند.

امير جهانشاهي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگار ايرنا افزود: پيك بار مصرف برق استان مربوط به ساعت 13 تا 16 و 20 تا 23 است كه با اجراي طرح پيك سايي با همكاري خانه ها، سازمانها، موتور پمپ هاي كشاورزي و صنايع استان قابل مديريت است.
وي با اشاره به كاهش بارندگي ها در كشور تصريح كرد: در تابستان سال جاري با مشكلاتي در بحث آب و برق روبرو خواهيم بود و با توجه به شرايط و آمار اعلام‌ شده حدود پنجهزار مگاوات توليد نيروگاه‌هاي برق ‌آبي كشور نسبت به سال گذشته كاهش خواهد داشت.
مدير روابط عمومي شركت توزيع برق شمال استان كرمان بيان كرد: افزايش جمعيت و تغيير سليقه در تبديل كولرهاي آبي به گازي و تغيير سطوح رفاه اجتماعي در طول زمان‌، به اين افزايش مصرف برق دامن زده است.
وي اظهار داشت: عمدتا در فصل تابستان، شركت هاي مديريت توليد برق (نيروگاهها)، برق منطقه اي و توزيع نيروي برق استان ها بويژه مناطق گرمسيري كه اغلب تابستان هاي بالاي 40 درجه دارند به دليل مصرف بالاي برق بويژه استفاده از كولر هاي آبي و گازي، با پديده اي به نام پيك بار مواجه هستند.
جهانشاهي تاكيد كرد: در اين خصوص با توجه به برنامه هايي كه هر سال در راستاي مديريت مصرف انجام مي شود همواره كرمان جزو استانهاي موفق و پيشگام كشور در عرصه مديريت مصرف و كاهش پيك بار است.
وي ادامه داد: شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان درسال گذشته موفق به كسب رتبه اول كاهش پيك و همچنين رتبه اول مديريت مصرف برق كشور شد.
وي با بيان اينكه شبكه برق استان يكي از پايدارترين شبكه هاي برق كشور است افزود: طرح كاهش يا قطع بار برنامه‌ريزي ‌شده، استفاده از مولد اضطراري، طرح ذخيره عملياتي صنايع و جابجايي ساعات پيك بار در تابستان از جمله طرحهايي بود كه سال گذشته در استان اجرا شد.
مدير روابط عمومي شركت توزيع برق شمال استان كرمان گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغي وزارت نيرو و مركز ديسپاچينگ جنوب شرق در روز پنجم تير 112 مگاوات و 6 تير 60 مگاوات خاموشي در سطح شمال استان داشتيم.
وي افزود: اعمال خاموشي با اعلام لحظه به لحظه مركز ديسپاچينگ ملي جهت مديريت برق كل كشور و در نظر گرفتن سهميه كاهش برق در شهرستان هاي شمال استان كرمان است كه همزمان با پيك بار كشور در سال 97 با همكاري مشتركين كشاورزي، صنايع و كارخانجات بايد به سطح قابل پذيرش شبكه برق كشور برسد.
جهانشاهي با اشاره به اهميت صرفه جويي مصرف برق تصريح كرد: اميدواريم با همكاري مردم و صنايع با اجراي طرح‌هاي پيك سايي در تابستان اين مهم محقق شود.
7437/ 5054