13 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در چهارمحال وبختیاری منهدم شد

شهركرد- ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: طی سه ماهه نخست امسال 13 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان شناسایی و منهدم شد.

سرهنگ سلیمان ریاحی روز پنجشنبه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در همین مدت 14 دستگاه خودرو حامل مواد مخدر توقیف و 907 كیلوگرم انواع مواد مخدر در استان كشف شد.
وی ادامه داد: مواد مخدر كشف شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 7 درصدی برخوردار بوده است.
سرهنگ ریاحی با اشاره به اقدامات مقابله ای این نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر تصریح كرد: پاكسازی نقاط آلوده و مناطقی كه در معرض خطر و آسیب های اعتیاد به مواد مخدر قرار دارند، شناسایی مجرمان، اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و كنترل محورهای مواصلاتی استان از جمله این اقدامات است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری، اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه را بهترین راه مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: در همین راستا برگزاری كلاس ها و كارگاه های آموزشی با هماهنگی نهادهای مختلف در دستور كار قرار دارد.
سرهنگ ریاحی با بیان اینكه تمركز برنامه های پیشگیرانه معطوف به دانش آموزان و دانشجویان است، افزود: در طول سال تحصیلی برنامه های آموزشی متعددی برای دانش آموزان و دانشجویان استان اجرا می شود چراكه آگاه سازی و اجتماعی كردن امر مبارزه با مواد مخدر می تواند بسیار موثرتر از مقابله محض باشد.
وی با اشاره به تقدیم 3 هزار و 600 شهید مبارزه با مواد مخدر در كشور، خاطرنشان كرد: از این تعداد 26 شهید متعلق به چهارمحال و بختیاری است.
به گزارش ایرنا، محورهای مواصلاتی استان چهارمحال وبختیاری به عنوان یكی از محورهای ترانزیت جنوب به مركز كشور است كه روزانه بیش از 30 هزار تردد در این محورها انجام می شود و همین موضوع اهمیت كنترل مسیرهای ارتباطی این استان برای شناسایی و انهدام باندهای قاچاق را دوچندان كرده است.
7363/2097