جشنواره تابستاني كيش با ارائه بسته هاي حمايتي برگزار مي شود

كيش-ايرنا- معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش گفت: بيست و يكمين جشنواره تابستاني كيش با هدف توسعه گردشگري داخلي با ارائه بسته هاي حمايتي به گردشگران برگزار مي شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، عليرضا قائديان در جمع خبرنگاران افزود: بيست و يكمين جشنواره تابستاني كيش با هدف معرفي ظرفيت هاي اين جزيره مرجاني از هشت تير با برگزاري برنامه هاي متنوع و هدفمند در جذب گردشگر آغاز مي شود.
وي گفت: در جشنواره تابستاني كيش طرحي انگيزشي براي گردشگران اجرا مي شود تا در قالب اين طرح با ارائه كارت هاي هديه 500هزار ريالي به كودكان و يك ميليون و 500 هزار ريالي به بزرگسالان، خانواده ها بتوانند با پرداخت بخشي از هزينه هاي سفر خود با اين كارت ها از تفريحات و خريد در جزيره كيش لذت ببرند.
قائديان افزود: در اين خصوص كانترهايي در فرودگاه كيش قراردارد كه با دريافت اطلاعات گردشگران ورودي نسبت به اهداي اين كارت هاي هديه سفر به كيش اقدام مي كنند.
معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش اظهار داشت: هفته هاي فرهنگي چهار كشور و 9 استان دركيش نيز برگزار مي شود .
وي با بيان اينكه تا كنون حضور سه كشور صربستان، هند و اتريش در هفته هاي فرهنگي كيش قطعي شده است ادامه داد: در حال رايزني بين دو كشور ديگر براي انتخاب كشور چهارم هستيم.
قائديان گفت: همچنين استانهاي مناطق ساحلي نيز هر هفته در كيش با اجراي برنامه هاي فرهنگي و تفريحي ميزبان گردشگران تابستاني هستند.
وي با بيان اينكه در پنج شهر كلان كشور، بيست و يكمين جشنواره تابستاني كيش تبليغ و اطلاع رساني مي شود افزود: تبليغات جشنواره تابستاني كيش در شهرهاي تبريز، تهران، مشهد، اصفهان و شيراز با همكاري صدا و سيما در حال انجام است.
معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش خاطرنشان كرد: همچنين با برگزاري جشنواره و مسابقه مجازي تلاش شده است، از ظرفيت هاي فضاي مجازي هم براي معرفي اين جشنواره استفاده شود.
قائديان با بيان اينكه ارائه كارت هاي هديه يكي از برنامه هاي جشنواره تابستاني كيش است افزود: علاوه بر آن روزانه 100 ميليون ريال جايزه به صورت نقدي و غير نقدي در قرعه كشي بازارها، هشت دستگاه خودروي 206 پلاك ملي براي قرعه كشي هفتگي و يك واحد آپارتمان مسكوني در برج هاي طلايي كيش به عنوان جايزه ويژه جشنواره به همت سازمان منطقه آزادكيش و فعالان بخش خصوصي، اصناف، جوامع و بازاريان كيش خريداري شده است كه به برندگان خوش شانس اين دوره اهدا مي شود.
وي تصريح كرد: برگزاري چهار كنسرت گروه ها و هنرمندان مطرح خارجي از ديگر تفاوت هاي جشنواره امسال است كه در كنار حضور اين گروه ها و خوانندگان از حضور هنرمندان مطرح داخلي در عرصه موسيقي نيز بهره گرفته شده است كه از آن جمله كنسرت هنرمند مطرح و صاحب نام كشورمان استاد شهرام ناظري است.
قائديان بيان كرد: برگزاري نمايشگاه بين المللي گردشگري پايان بخش جشنواره تابستاني كيش خواهد بود كه علاوه بر گردشگران تابستاني، ظرفيت هاي كيش به فعالان اقتصادي و سرمايه گذاران معرفي شود.
گفتني است بيست و يكمين جشنواره تابستاني كيش از هشت تير با مراسم نور افشاني و برگزاري آيين افتتاحيه آغاز مي شود و با اجراي برنامه هاي شاد و متنوع تا 15 شهريور ادامه دارد.
6993

سرخط اخبار استان‌ها