هفت ملی پوش وزنه برداری در بازی های آسیایی فردا مشخص می شوند

تهران - ایرنا - شورای عالی فنی وزنه برداری فردا پنجشنبه با پایان هفته نخست لیگ وزنه برداری و ركوردگیری تیم ملی، تركیب 7 نفره تیم ملی در بازیهای آسیایی را مشخص می كند.

به گزارش ایرنا، لیگ وزنه برداری رده های سنی جوانان و بزرگسالان در سال 97 به طور همزمان روزهای 4 تا 6 تیر به میزبانی تالار وزنه برداری ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود.
هفته نخست لیگ وزنه برداری در حالی از اهمیت خاصی برای باشگاه ها برخوردار است كه عملكرد ملی پوشان ایران برای شناخت تركیب نهایی جهت حضور در بازی های آسیایی 2018 جاكارتا نیز مورد توجه كادر فنی قرار خواهد گرفت.
در دسته 105 كیلوگرم كه رقابت شدیدی بین محمدرضا براری دارنده مدال طلای آسیا، علی هاشمی دارنده مدال طلای جهان و علیرضا سلیمانی بود، محمدرضا براری با مجموع 412 كیلوگرم ضمن صدرنشینی این وزن در ركوردگیری تیم ملی، به عنوان یكی از مدعیان اصلی حضور در بازیهای آسیایی خود را معرفی كرد.
براری در یك ضرب 187 كیلوگرم و دو ضرب 225 كیلوگرم و مجموع 412 كیلوگرم در ركوردگیری تیم ملی دسته 105 كیلوگرم اول شد.
علی هاشمی با 182  كیلوگرم در یك ضرب و 229 كیلوگرم دوضرب و مجموع 411 كیلوگرم را به ثبت رساند وعلیرضا سلیمانی نیز با 185 كیلوگرم در یك ضرب و 226 كیلوگرم در دو ضرب مانند هاشمی مجموع 411 كیلوگرم را ثبت كرد.
اما در دسته فوق سنگین بهداد سلیمی در غیاب سعید علی حسینی در یك ضرب 205 و دو ضرب 245 كیلوگرم و مجموع 460 كیلوگرم را برجای گذاشت.
به گفته محمدحسین برخواه، بهداد سلیمی و سهراب مرادی حضورشان در بازی های آسیایی مسجل شده است.
ورزشی**1067**

سرخط اخبار ورزش