۶ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۲۸
کد خبر: 82954765
۰ نفر
ذخاير خوني در خراسان رضوي كاهش يافت

مشهد- ايرنا- مديركل انتقال خون خراسان رضوي گفت: ميزان ذخاير خوني در اين استان براي تمامي گروههاي خوني حدود 50 درصد افت كرده است.

دكتر حميدرضا اسلامي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: گرماي هوا مهمترين علت كاهش مراجعه داوطلبان به پايگاههاي اهداي خون و در نتيجه افت ميزان ذخاير خوني در خراسان رضوي به شمار مي رود.
وي ادامه داد: نياز به خون و فراورده هاي خوني هميشگي است و بيماران و نيازمندان به اين ماده حياتي چشم انتظار مراجعه مردم نوعدوست و خداجوي در اين زمينه هستند.
مديركل انتقال خون خراسان رضوي از داوطلبان اهداي خون در اين استان خواست براي كمك به بيماران نيازمند هرچه سريعتر نسبت به امر اهداي خون مبادرت كنند.
وي گفت: اداره كل انتقال خون خراسان رضوي وظيفه تامين خون مورد نياز 59 بيمارستان مستقر را در سطح اين استان بر عهده دارد.
مدير كل انتقال خون خراسان رضوي بيان كرد: سالانه بيش از 350 هزار كيسه خون و فراورده هاي خوني در اين استان توليد مي شود.
استان شش ميليون و 400 هزار خراسان رضوي سومين استان توليدكننده خون در كشور پس از تهران و فارس است. 11 پايگاه انتقال خون در مشهد و ديگر شهرهاي خراسان رضوي فعالند كه از اين تعداد پايگاههاي امام رضا، اميد، كريمي، ثامن، ميلاد و مهر در مشهد و پنج پايگاه در شهرهاي نيشابور، سبزوار، تربت حيدريه، قوچان و گناباد استقرار دارند. همچنين شهرستانهاي تربت‌ جام، خواف، درگز و كاشمر به مراكز خونگيري مجهز شده اند.
3027/1858

سرخط اخبار استان‌ها